RPS-400-48
RPS-400-48 MEAN WELL USA Inc.
RPS-400-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 48V 254W
Packaging: Box
Power (Watts): 254W (403W Forced Air)
Features: Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.37" H (127.0mm x 76.2mm x 34.8mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC, 113 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Medical
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 94%
Voltage - Output 1: 48V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Current - Output 1: 5.3 A
на замовлення 32 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MEAN WELL - RPS-400-48 - AC/DC-Netzteil in Open-Frame-Version, ITE & medizinische Anwendungen, 1 Ausgang, 403.2W bei 25CFM, tariffCode: 85044083, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, Eingangsspannung, V AC: 80V AC bis 264V AC, usEccn: EAR99, Nennleistung (Zwangskühlung): 403.2W bei 25CFM, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Nennleistung (Konvektionskühlung): 254.4W, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: RPS-400 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 48VDC, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 5.3A, Anwendungen für das Netzteil: ITE & medizinische Anwendungen, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RPS-400-48 RPS-400-48 Виробник : MEAN WELL RPS-400-spec.pdf Description: MEAN WELL - RPS-400-48 - AC/DC-Netzteil in Open-Frame-Version, ITE & medizinische Anwendungen, 1 Ausgang, 403.2W bei 25CFM
tariffCode: 85044083
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
Eingangsspannung, V AC: 80V AC bis 264V AC
usEccn: EAR99
Nennleistung (Zwangskühlung): 403.2W bei 25CFM
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Nennleistung (Konvektionskühlung): 254.4W
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: RPS-400 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 48VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 5.3A
Anwendungen für das Netzteil: ITE & medizinische Anwendungen
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
на замовлення 1 шт:
Кількість Ціна
RPS-400-48 RPS-400-48 Виробник : MEAN WELL RPS_400_SPEC-1131384.pdf Switching Power Supplies 400W 48V 80-264Vac 2xMOPP Class I
на замовлення 23 шт:
RPS-400-48 RPS-400-48 Виробник : Mean-Well USA, Inc. rps-400-spec.pdfpdfjs.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 48V 5.3(Convection)A/8.4(Forced Air)A 403.2W 14-Pin
на замовлення 3 шт:
Мінімальне замовлення: 2
на замовлення 33 шт:
Мінімальне замовлення: 2
товару немає в наявності
RPS-400-48 Виробник : MEAN WELL RPS-400-spec.pdf AC/DC, 403.2W, Вхід: 80-264VAC/113-370VDC, Вихід: 48V/8.4A, розміри 127х76.2х35 мм, -30...+70 C Група товару: AC-DC-перетворювачі відкритого виконання (монтаж на шасі) Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
RPS-400-48 Виробник : MEAN WELL RPS-400-spec.pdf AC/DC, 403.2W, Вхід: 80-264VAC/113-370VDC, Вихід: 48V/8.4A, розміри 127х76.2х35 мм, -30...+70 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
RPS-400-48 RPS-400-48 Виробник : MEAN WELL RPS-400-SPEC.PDF Category: Open Frame Power Supplies
Description: Power supply: switching; open; 400W; 113÷370VDC; 80÷264VAC; OUT: 1
Type of power supply: switching
Application: medical applications
Kind of power supply: open
Power: 0.4kW
Output voltage: 48V DC
Output current: 8.4A
Supply voltage: 80...264V AC; 113...370V DC
Body dimensions: 127x76.2x35mm
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -30...70°C
Electrical connection: plug with 3,96mm pitch
Number of outputs: 1
Efficiency: 94%
Power consumption without load: <0.5W
Output voltage range: 45.6...50.4V DC
Additional functions: active PFC; auxiliary output 12V DC; auxiliary standby output 5V DC