RSD-100C-24
RSD-100C-24 MEAN WELL USA Inc.
RSD-100-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: DC/DC CONVERTER 24V 101W
Packaging: Box
Power (Watts): 101W
Size / Dimension: 6.34" L x 2.68" W x 1.42" H (161.0mm x 68.0mm x 36.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Railway
Voltage - Input (Max): 62.4V
Approval Agency: CE
Efficiency: 91%
Current - Output (Max): 4.2A
Voltage - Input (Min): 33.6V
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
на замовлення 202 шт:
Написати відгук
Category: DC/DC Converters, Description: Converter: DC/DC; 100.8W; Uin: 33.6÷62.4VDC; Uout: 24VDC; Iout: 4.2A, Type of converter: DC/DC, Power: 100.8W, Input voltage: 33.6...62.4V DC, Output voltage: 24V DC, Output current: 4.2A, Mounting: for building in, Manufacturer series: RSD, Kind of case: 999A, Body dimensions: 161x68x36mm, Efficiency: 91%, Operating temperature: -40...70°C, Protection: against reverse polarity; anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP, Insulation voltage: 4kV DC, Number of outputs: 1, Related items: DRP-01A; DRP-04, Caution!: rated parameters obtained at full load, Conform to the norm: EN 45545-2; EN 50121-3-2; EN 50155; IEC 60571; IEC 61373, Application: railway industry.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RSD-100C-24 RSD-100C-24 Виробник : MEAN WELL RSD-100-spec.pdf DC/DC Converters - Chassis Mount 100.8W 24V 4.2A 28.8-67.2VDC in
на замовлення 39 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Description: Converter: DC/DC; 100.8W; Uin: 33.6÷62.4VDC; Uout: 24VDC; Iout: 4.2A
Type of converter: DC/DC
Power: 100.8W
Input voltage: 33.6...62.4V DC
Output voltage: 24V DC
Output current: 4.2A
Mounting: for building in
Manufacturer series: RSD
Kind of case: 999A
Body dimensions: 161x68x36mm
Efficiency: 91%
Operating temperature: -40...70°C
Insulation voltage: 4kV DC
Number of outputs: 1
Related items: DRP-01A; DRP-04
Caution!: rated parameters obtained at full load
Conform to the norm: EN 45545-2; EN 50121-3-2; EN 50155; IEC 60571; IEC 61373
Application: railway industry
на замовлення 6 шт:
RSD-100C-24 RSD-100C-24 Виробник : MEAN WELL RSD-100-spec.pdf DC/DC, 100.8W, Вхід: 33.6-62.4VDC, Вихід: 24V/4.2А, ізоляція 4000VDC, розміри 161х68х36мм, -40...+55 C Група товару: DC-DC-перетворювачі в захисному корпусі для монтажу на шасі Од. вим: шт
товару немає в наявності
RSD-100C-24 RSD-100C-24 Виробник : MEAN WELL RSD-100-spec.pdf DC/DC, 100.8W, Вхід: 33.6-62.4VDC, Вихід: 24V/4.2А, ізоляція 4000VDC, розміри 161х68х36мм, -40...+55 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт