RSD-100D-5
RSD-100D-5 MEAN WELL USA Inc.
RSD-100-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: DC/DC CONVERTER 5V 100W
Packaging: Box
Power (Watts): 100W
Size / Dimension: 6.34" L x 2.68" W x 1.42" H (161.0mm x 68.0mm x 36.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Railway
Voltage - Input (Max): 143V
Approval Agency: CE
Efficiency: 89.5%
Current - Output (Max): 20A
Voltage - Input (Min): 67.2V
Voltage - Output 1: 5V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
на замовлення 1 шт:
Написати відгук
Category: DC/DC Converters, Description: Converter: DC/DC; 100W; Uin: 67.2÷143VDC; Uout: 5VDC; Iout: 20A; RSD, Type of converter: DC/DC, Power: 0.1kW, Input voltage: 67.2...143V DC, Output voltage: 5V DC, Output current: 20A, Mounting: for building in, Manufacturer series: RSD, Body dimensions: 161x68x36mm, Efficiency: 89.5%, Operating temperature: -40...70°C, Protection: against reverse polarity; anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP, Insulation voltage: 4kV DC, Number of outputs: 1, Application: railway industry, Conform to the norm: EN 45545-2; EN 50121-3-2; EN 50155; IEC 60571; IEC 61373, Caution!: rated parameters obtained at full load, Related items: DRP-01A; DRP-04, Kind of case: 999A.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 4 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Description: Converter: DC/DC; 100W; Uin: 67.2÷143VDC; Uout: 5VDC; Iout: 20A; RSD
Type of converter: DC/DC
Power: 0.1kW
Input voltage: 67.2...143V DC
Output voltage: 5V DC
Output current: 20A
Mounting: for building in
Manufacturer series: RSD
Body dimensions: 161x68x36mm
Efficiency: 89.5%
Operating temperature: -40...70°C
Insulation voltage: 4kV DC
Number of outputs: 1
Application: railway industry
Conform to the norm: EN 45545-2; EN 50121-3-2; EN 50155; IEC 60571; IEC 61373
Caution!: rated parameters obtained at full load
Related items: DRP-01A; DRP-04
Kind of case: 999A