RSD-300C-12
RSD-300C-12 MEAN WELL USA Inc.
RSD-300-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: DC/DC CONVERTER 12V 300W
Packaging: Box
Power (Watts): 300W
Size / Dimension: 8.50" L x 3.80" W x 1.57" H (216.0mm x 96.5mm x 40.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Railway
Voltage - Input (Max): 62.4V
Approval Agency: CE
Efficiency: 91%
Current - Output (Max): 25A
Voltage - Input (Min): 33.6V
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
на замовлення 3 шт:
Написати відгук
Description: MEAN WELL - RSD-300C-12 - Isolierter DC/DC-Wandler, Chassismontage, Bahnanwendungen, Gehäust, 2:1, 300 W, 1 Ausgang, 12 V, tariffCode: 85044095, DC-Eingangsspannung, min.: 33.6V, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Höhe: 40mm, Nominelle DC-Eingangsspannung: 48V, Tiefe: 216mm, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, isCanonical: Y, Breite: 96.5mm, usEccn: EAR99, DC/DC-Wandlerausgang: Fest, Isolationsspannung: 4kV, DC-Eingangsspannung, max.: 62.4V, DC/DC-Wandlermontage: Panel, euEccn: NLR, DC/DC-Wandler: Gehäust, Ausgangsregelung: -, Produktpalette: RSD-300 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 12V, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 25A, Eingangsverhältnis: 2:1, Anwendungen für das Netzteil: Bahnanwendungen, Ausgangsleistung, max.: 300W, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: Converter: DC/DC; 300W; Uin: 33.6÷62.4VDC; Uout: 12VDC; Iout: 25A
Type of converter: DC/DC
Power: 300W
Input voltage: 33.6...62.4V DC
Output voltage: 12V DC
Output current: 25A
Mounting: for building in
Manufacturer series: RSD
Kind of case: 205A
Body dimensions: 216x97x40mm
Efficiency: 91%
Operating temperature: -40...70°C
Insulation voltage: 4kV DC
Number of outputs: 1
Related items: DRP-01A; DRP-04
Caution!: rated parameters obtained at full load
Conform to the norm: EN 45545-2; EN 50121-3-2; EN 50155; IEC 60571; IEC 61373
Application: railway industry
на замовлення 6 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
RSD-300C-12 RSD-300C-12 Виробник : MEAN WELL 2547994.pdf Description: MEAN WELL - RSD-300C-12 - Isolierter DC/DC-Wandler, Chassismontage, Bahnanwendungen, Gehäust, 2:1, 300 W, 1 Ausgang, 12 V
tariffCode: 85044095
DC-Eingangsspannung, min.: 33.6V
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Höhe: 40mm
Nominelle DC-Eingangsspannung: 48V
Tiefe: 216mm
isCanonical: Y
Breite: 96.5mm
usEccn: EAR99
DC/DC-Wandlerausgang: Fest
Isolationsspannung: 4kV
DC-Eingangsspannung, max.: 62.4V
Produktpalette: RSD-300 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 12V
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 25A
Eingangsverhältnis: 2:1
Anwendungen für das Netzteil: Bahnanwendungen
Ausgangsleistung, max.: 300W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 2 шт:
RSD-300C-12 RSD-300C-12 Виробник : Mean-Well USA, Inc. rsd300spec.pdf Module DC-DC 48VIN 1-OUT 12V 25A 300W 5-Pin
на замовлення 17 шт:
Мінімальне замовлення: 2
на замовлення 5 шт:
товару немає в наявності
RSD-300C-12 RSD-300C-12 Виробник : MEAN WELL RSD-300-spec.pdf DC/DC, 300W, Вхід: 33.6-62.4VDC, Вихід: 12V/25А, ізоляція 4000VDC, розміри 216x96.5x40мм, -40...+55 C Група товару: DC-DC-перетворювачі в захисному корпусі для монтажу на шасі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
RSD-300C-12 RSD-300C-12 Виробник : MEAN WELL RSD-300-spec.pdf DC/DC, 300W, Вхід: 33.6-62.4VDC, Вихід: 12V/25А, ізоляція 4000VDC, розміри 216x96.5x40мм, -40...+55 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
RSD-300C-12 RSD-300C-12 Виробник : MEAN WELL RSD-300-spec.pdf DC/DC Converters - Chassis Mount 300W 12Vout 25A 33.6-62.4Vin DC-DC