RSD-30G-24
RSD-30G-24 MEAN WELL USA Inc.
RSD-30-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: DC/DC CONVERTER 24V 30W
Packaging: Box
Power (Watts): 30W
Size / Dimension: 4.45" L x 2.36" W x 0.98" H (113.0mm x 60.0mm x 25.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Railway
Voltage - Input (Max): 36V
Approval Agency: CE
Efficiency: 89%
Current - Output (Max): 1.25A
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
на замовлення 538 шт:
Написати відгук
Description: MEAN WELL - RSD-30G-24 - DC/DC-WANDLER, 24V, 1.25A, tariffCode: 85044095, DC-Eingangsspannung, min.: 9V, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Höhe: 25mm, Nominelle DC-Eingangsspannung: 24V, Tiefe: 113mm, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, isCanonical: Y, Breite: 60mm, usEccn: EAR99, DC/DC-Wandlerausgang: Fest, Isolationsspannung: 4kV, DC-Eingangsspannung, max.: 36V, DC/DC-Wandlermontage: Panel, euEccn: NLR, DC/DC-Wandler: Gehäust, Ausgangsregelung: -, Produktpalette: RSD-30 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24V, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 1.25A, Eingangsverhältnis: 4:1, Anwendungen für das Netzteil: Bahnanwendungen, Ausgangsleistung, max.: 30W, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RSD-30G-24 RSD-30G-24 Виробник : MEAN WELL RSD-30-spec.pdf DC/DC Converters - Chassis Mount 24V 1.25A 30W DC-DC CONVERTER
на замовлення 63 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
RSD-30G-24 RSD-30G-24 Виробник : MEAN WELL RSD-30-spec.pdf Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 30W; Uin: 9÷36VDC; Uout: 24VDC; Iout: 1.25A; RSD
Type of converter: DC/DC
Input voltage: 9...36V DC
Output voltage: 24V DC
Output current: 1.25A
Mounting: for building in
Manufacturer series: RSD
Body dimensions: 113x60x25mm
Efficiency: 89%
Operating temperature: -40...70°C
Number of outputs: 1
Power: 30W
Insulation voltage: 4kV DC
Conform to the norm: EN 45545-2; EN 50121-3-2; EN 50155; IEC 60571; IEC 61373
Application: railway industry
Caution!: rated parameters obtained at full load
Kind of case: RSD-30
на замовлення 115 шт:
RSD-30G-24 RSD-30G-24 Виробник : Mean-Well USA, Inc. rsd30spec.pdf Module DC-DC 24VIN 1-OUT 24V 1.25A 30W 5-Pin
на замовлення 25 шт:
Мінімальне замовлення: 5
на замовлення 151 шт:
Мінімальне замовлення: 4
RSD-30G-24 Виробник : MEAN WELL 2547995.pdf Description: MEAN WELL - RSD-30G-24 - DC/DC-WANDLER, 24V, 1.25A
tariffCode: 85044095
DC-Eingangsspannung, min.: 9V
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Höhe: 25mm
Nominelle DC-Eingangsspannung: 24V
Tiefe: 113mm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
isCanonical: Y
Breite: 60mm
usEccn: EAR99
DC/DC-Wandlerausgang: Fest
Isolationsspannung: 4kV
DC-Eingangsspannung, max.: 36V
DC/DC-Wandlermontage: Panel
euEccn: NLR
DC/DC-Wandler: Gehäust
Ausgangsregelung: -
Produktpalette: RSD-30 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24V
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 1.25A
Eingangsverhältnis: 4:1
Anwendungen für das Netzteil: Bahnanwendungen
Ausgangsleistung, max.: 30W
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
на замовлення 32 шт:
товару немає в наявності
товару немає в наявності
RSD-30G-24 Виробник : MEAN WELL RSD-30-spec.pdf DC/DC, 30W, Вхід: 9-36VDC, Вихід: 24V/1,25А, ізоляція 4000VDC, розміри 113х60х25мм, -40...+55 C Група товару: DC-DC-перетворювачі в захисному корпусі для монтажу на шасі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
RSD-30G-24 Виробник : MEAN WELL RSD-30-spec.pdf DC/DC, 30W, Вхід: 9-36VDC, Вихід: 24V/1,25А, ізоляція 4000VDC, розміри 113х60х25мм, -40...+55 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт