RSD-500C-24
RSD-500C-24 MEAN WELL USA Inc.
RSD-500-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: DC/DC CONVERTER 24V 461W
Packaging: Bulk
Power (Watts): 461W
Size / Dimension: 9.33" L x 3.94" W x 1.61" H (237.0mm x 100.0mm x 41.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 80°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Railway
Voltage - Input (Max): 67.2V
Approval Agency: CB, CE, cURus, EAC, RCM
Efficiency: 93%
Current - Output (Max): 19.2A
Voltage - Input (Min): 33.6V
Voltage - Output 1: 24V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
на замовлення 16 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MEAN WELL - RSD-500C-24 - Isolierter DC/DC-Wandler, Chassismontage, Bahnanwendungen, Gehäust, 2:1, 460.8 W, 1 Ausgang, 24 V, tariffCode: 85044095, DC-Eingangsspannung, min.: 33.6V, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Höhe: 41mm, Nominelle DC-Eingangsspannung: 48V, Tiefe: 237mm, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, isCanonical: Y, Breite: 100mm, usEccn: EAR99, DC/DC-Wandlerausgang: Fest, einstellbar, Isolationsspannung: 4kV, DC-Eingangsspannung, max.: 67.2V, euEccn: NLR, DC/DC-Wandler: Gehäust, Ausgangsregelung: -, Produktpalette: RSD-500 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24V, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 19.2A, Eingangsverhältnis: 2:1, Anwendungen für das Netzteil: Bahnanwendungen, Ausgangsleistung, max.: 460.8W, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RSD-500C-24 RSD-500C-24 Виробник : MEAN WELL 3111197.pdf Description: MEAN WELL - RSD-500C-24 - Isolierter DC/DC-Wandler, Chassismontage, Bahnanwendungen, Gehäust, 2:1, 460.8 W, 1 Ausgang, 24 V
tariffCode: 85044095
DC-Eingangsspannung, min.: 33.6V
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Höhe: 41mm
Nominelle DC-Eingangsspannung: 48V
Tiefe: 237mm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
isCanonical: Y
Breite: 100mm
usEccn: EAR99
DC/DC-Wandlerausgang: Fest, einstellbar
Isolationsspannung: 4kV
DC-Eingangsspannung, max.: 67.2V
euEccn: NLR
DC/DC-Wandler: Gehäust
Ausgangsregelung: -
Produktpalette: RSD-500 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24V
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 19.2A
Eingangsverhältnis: 2:1
Anwendungen für das Netzteil: Bahnanwendungen
Ausgangsleistung, max.: 460.8W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 5 шт:
Кількість Ціна
RSD-500C-24 RSD-500C-24 Виробник : MEAN WELL USA Inc. RSD-500-spec.pdf Description: DC/DC CONVERTER 24V 461W
Power (Watts): 461W
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Type: Enclosed
Voltage - Input (Max): 67.2V
Efficiency: 93%
Current - Output (Max): 19.2A
Voltage - Input (Min): 33.6V
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
на замовлення 3 шт:
RSD-500C-24 RSD-500C-24 Виробник : MEAN WELL RSD-500-spec.pdf DC/DC Converters - Chassis Mount 33.6-67.2Vin 24V 460.8W 19.2A
на замовлення 52 шт:
RSD-500C-24 RSD-500C-24 Виробник : MEAN WELL RSD-500-spec.pdf Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 460.8W; Uin: 33.6÷67.2VDC; Uout: 24VDC; RSD; OUT: 1
Type of converter: DC/DC
Power: 460.8W
Input voltage: 33.6...67.2V DC
Output voltage: 24V DC
Output current: 19.2A
Mounting: for building in
Manufacturer series: RSD
Kind of case: 270C
Body dimensions: 237x100x41mm
Efficiency: 93%
Operating temperature: -40...80°C
Insulation voltage: 4kV DC
Application: railway industry
Conform to the norm: EN 45545-2; EN 50121-3-2; EN 50155; IEC 60571; IEC 61373
Caution!: rated parameters obtained at full load
на замовлення 11 шт:
RSD-500C-24 RSD-500C-24 Виробник : Mean-Well USA, Inc. rsd-500-spec.pdf Module DC-DC 1-OUT 24V 19.2A 460.8W 7-Pin Carton
на замовлення 12 шт:
товару немає в наявності
товару немає в наявності
RSD-500C-24 RSD-500C-24 Виробник : MEAN WELL RSD-500-spec.pdf DC/DC, 460.8W, Вхід: 33.6-67.2VDC, Вихід: 24V/19.2А, ізоляція 4000VDC, розміри 237x100x41мм, -40...+80 C Група товару: DC-DC-перетворювачі в захисному корпусі для монтажу на шасі Од. вим: шт
RSD-500C-24 RSD-500C-24 Виробник : MEAN WELL RSD-500-spec.pdf DC/DC, 460.8W, Вхід: 33.6-67.2VDC, Вихід: 24V/19.2А, ізоляція 4000VDC, розміри 237x100x41мм, -40...+80 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт