RSD-500D-12
RSD-500D-12 MEAN WELL USA Inc.
RSD-500-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: DC/DC CONVERTER 12V 420W
Packaging: Box
Power (Watts): 420W
Size / Dimension: 9.33" L x 3.94" W x 1.61" H (237.0mm x 100.0mm x 41.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 80°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Railway
Voltage - Input (Max): 154V
Approval Agency: CB, CE, cURus, EAC, RCM
Efficiency: 93%
Current - Output (Max): 35A
Voltage - Input (Min): 67.2V
Voltage - Output 1: 12V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
на замовлення 29 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: DC/DC Converters, Description: Converter: DC/DC; 420W; Uin: 67.2÷154VDC; Uout: 12VDC; Iout: 35A, Type of converter: DC/DC, Power: 420W, Input voltage: 67.2...154V DC, Output voltage: 12V DC, Output current: 35A, Mounting: for building in, Manufacturer series: RSD, Kind of case: 270C, Body dimensions: 237x100x41mm, Efficiency: 93%, Operating temperature: -40...80°C, Protection: against reverse polarity; anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Insulation voltage: 4kV DC, Number of outputs: 1, Application: railway industry, Conform to the norm: EN 45545-2; EN 50121-3-2; EN 50155; IEC 60571; IEC 61373, Caution!: rated parameters obtained at full load.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RSD-500D-12 RSD-500D-12 Виробник : MEAN WELL RSD-500-spec.pdf Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 420W; Uin: 67.2÷154VDC; Uout: 12VDC; Iout: 35A
Type of converter: DC/DC
Power: 420W
Input voltage: 67.2...154V DC
Output voltage: 12V DC
Output current: 35A
Mounting: for building in
Manufacturer series: RSD
Kind of case: 270C
Body dimensions: 237x100x41mm
Efficiency: 93%
Operating temperature: -40...80°C
Insulation voltage: 4kV DC
Number of outputs: 1
Application: railway industry
Conform to the norm: EN 45545-2; EN 50121-3-2; EN 50155; IEC 60571; IEC 61373
Caution!: rated parameters obtained at full load
на замовлення 3 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
RSD-500D-12 RSD-500D-12 Виробник : Mean-Well USA, Inc. rsd-500-spec.pdf Module DC-DC 1-OUT 12V 35A 420W 7-Pin Carton
на замовлення 9 шт:
на замовлення 3 шт:
товару немає в наявності
RSD-500D-12 RSD-500D-12 Виробник : MEAN WELL RSD-500-spec.pdf DC/DC, 420W, Вхід: 67.2-154VDC, Вихід: 12V/35А, ізоляція 4000VDC, розміри 237x100x41мм, -40...+80 C Група товару: DC-DC-перетворювачі в захисному корпусі для монтажу на шасі Од. вим: шт
товару немає в наявності
RSD-500D-12 RSD-500D-12 Виробник : MEAN WELL RSD-500-spec.pdf DC/DC, 420W, Вхід: 67.2-154VDC, Вихід: 12V/35А, ізоляція 4000VDC, розміри 237x100x41мм, -40...+80 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
RSD-500D-12 RSD-500D-12 Виробник : MEAN WELL RSD-500-spec.pdf DC/DC Converters - Chassis Mount 67.2-154Vin 12V 35A 420W