RSD-500D-24
RSD-500D-24 MEAN WELL USA Inc.
RSD-500-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: DC/DC CONVERTER 24V 499W
Packaging: Box
Power (Watts): 499W
Size / Dimension: 9.33" L x 3.94" W x 1.61" H (237.0mm x 100.0mm x 41.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 80°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Railway
Voltage - Input (Max): 154V
Approval Agency: CB, CE, cURus, EAC, RCM
Efficiency: 93%
Current - Output (Max): 20.8A
Voltage - Input (Min): 67.2V
Voltage - Output 1: 24V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV