RSP-1000-27 MeanWell
RSP-1000-spec.pdf
Код товару: 77443
Додати до обраних Обраний товар
Виробник: MeanWell
Тип: Блок живлення в металевому корпусі, що вбудовується
Ціна
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 999W; 27VDC
Kind of power supply: for building in; modular
Manufacturer series: RSP-1000
Caution!: rated parameters obtained at full load
Type of power supply: switching
Electrical connection: terminal block
Operating temperature: -20...60°C
Body dimensions: 295x127x41mm
Number of outputs: 1
Output current: 37A
Output voltage range: 24...30V DC
Output voltage: 27V DC
Supply voltage: 90...264V AC; 127...370V DC
Efficiency: 88%
Power: 999W
Additional functions: active PFC; parallel function
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
на замовлення 9 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
RSP-1000-27 RSP-1000-27 Виробник : MEAN WELL USA Inc. RSP-1000-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 27V 999W
Packaging: Box
Power (Watts): 999W
Features: Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Size / Dimension: 11.61" L x 5.00" W x 1.61" H (295.0mm x 127.0mm x 41.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 88%
Voltage - Output 1: 27V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 37 A
на замовлення 62 шт:
Кількість Ціна
RSP-1000-27 RSP-1000-27 Виробник : MEAN WELL RSP_1000_SPEC.pdf Power Supplies - Chassis Mount 27V 37A 999W
на замовлення 65 шт:
RSP-1000-27 RSP-1000-27 Виробник : Mean-Well USA, Inc. rsp1000spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 27V 37A 999W 15-Pin
на замовлення 6 шт:
RSP-1000-27 RSP-1000-27 Виробник : MEAN WELL RSP-1000-spec.pdf Description: MEAN WELL - RSP-1000-27 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 999 W, 27 VDC, 37 A
tariffCode: 85044083
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: RSP-1000 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 27VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 37A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 999W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 6 шт:
на замовлення 39 шт:
на замовлення 20 шт:
товару немає в наявності
RSP-1000-27 RSP-1000-27 Виробник : MEAN WELL rsp-1000-spec.pdf AC/DC, 999W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 27V/37A, розміри 295х127х41мм, -20...+60 C Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
RSP-1000-27 RSP-1000-27 Виробник : MEAN WELL rsp-1000-spec.pdf AC/DC, 999W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 27V/37A, розміри 295х127х41мм, -20...+60 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт