RSP-1000-48
RSP-1000-spec.pdf
Код товару: 43371
Додати до обраних Обраний товар
Виробник:
Різні комплектуючі > Різні комплектуючі 2
Ціна
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 1008W; 48VDC
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for building in; modular
Power: 1008W
Output voltage: 48V DC
Output current: 21A
Number of outputs: 1
Body dimensions: 295x127x41mm
Manufacturer series: RSP-1000
Operating temperature: -20...60°C
Electrical connection: terminal block
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Efficiency: 90%
Additional functions: active PFC; parallel function
Supply voltage: 90...264V AC; 127...370V DC
Caution!: rated parameters obtained at full load
Output voltage range: 43...55V DC
на замовлення 155 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
RSP-1000-48 RSP-1000-48 Виробник : MEAN WELL USA Inc. RSP-1000-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 48V 1000W
Packaging: Box
Power (Watts): 1000W
Features: Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Size / Dimension: 11.61" L x 5.00" W x 1.61" H (295.0mm x 127.0mm x 41.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 90%
Voltage - Output 1: 48V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 21 A
на замовлення 151 шт:
Кількість Ціна
RSP-1000-48 RSP-1000-48 Виробник : MEAN WELL RSP_1000_SPEC.pdf Power Supplies - Chassis Mount 48V 21A 1008W Active PFC Function
на замовлення 225 шт:
RSP-1000-48 RSP-1000-48 Виробник : MEAN WELL RSP-1000-spec.pdf Description: MEAN WELL - RSP-1000-48 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 1.008 kW, 48 VDC, 21 A
tariffCode: 85044083
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: RSP-1000 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 48VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 21A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 1.008kW
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 44 шт:
RSP-1000-48 RSP-1000-48 Виробник : Mean-Well USA, Inc. rsp1000spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 48V 21A 1008W 17-Pin
на замовлення 155 шт:
на замовлення 109 шт:
на замовлення 37 шт:
товару немає в наявності
RSP-1000-48 RSP-1000-48 Виробник : MEAN WELL rsp-1000-spec.pdf AC/DC, 1008W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 48V/21A, розміри 295х127х41мм, -20...+60 C Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
RSP-1000-48 RSP-1000-48 Виробник : MEAN WELL rsp-1000-spec.pdf AC/DC, 1008W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 48V/21A, розміри 295х127х41мм, -20...+60 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт