RSP-150-12 MeanWell
RSP-150-spec.pdf
Код товару: 104029
Додати до обраних Обраний товар
Виробник: MeanWell
Тип: Блок живлення в металевому корпусі, що вбудовується
Ціна
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 150W; 12VDC
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for building in; modular
Power: 150W
Output voltage: 12V DC
Output current: 12.5A
Supply voltage: 85...264V AC; 120...370V DC
Body dimensions: 199x99x30mm
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -30...70°C
Electrical connection: terminal block
Number of outputs: 1
Efficiency: 90%
Caution!: rated parameters obtained at full load
Output voltage range: 11.4...13.2V DC
Kind of case: 215A
Additional functions: active PFC
Manufacturer series: RSP-150
Related items: TBC-07
на замовлення 57 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
RSP-150-12 RSP-150-12 Виробник : MEAN WELL USA Inc. RSP-150-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 12V 150W
Packaging: Box
Power (Watts): 150W
Features: Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Size / Dimension: 7.83" L x 3.90" W x 1.18" H (199.0mm x 99.0mm x 30.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, TUV
Efficiency: 90%
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Current - Output 1: 12.5 A
на замовлення 429 шт:
Кількість Ціна
RSP-150-12 RSP-150-12 Виробник : MEAN WELL RSP-150-spec.pdf Power Supplies - Chassis Mount 150W 12V 12.5A Power Supply w/PFC
на замовлення 208 шт:
RSP-150-12 RSP-150-12 Виробник : MEAN WELL 2547987.pdf Description: MEAN WELL - RSP-150-12 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 150 W, 12 VDC, 12.5 A
tariffCode: 85044095
AC-Eingangsspannung, max.: 264V
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 85V AC bis 264V AC
Produktpalette: RSP-150 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 12VDC
productTraceability: No
AC-Eingangsspannung, min.: 85V
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 12.5A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 150W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 41 шт:
RSP-150-12 RSP-150-12 Виробник : Mean-Well USA, Inc. rsp-150-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 12V 12.5A 150W 9-Pin
на замовлення 117 шт:
Мінімальне замовлення: 4
на замовлення 288 шт:
Мінімальне замовлення: 4
товару немає в наявності
RSP-150-12 RSP-150-12 Виробник : MEAN WELL RSP-150-SPEC.pdf AC/DC, 150W, Вхід: 85-264VAC/120-370VDC, Вихід: 12V/12.5А, розміри 199х99х30 мм, -30...+70 С Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
RSP-150-12 RSP-150-12 Виробник : MEAN WELL RSP-150-SPEC.pdf AC/DC, 150W, Вхід: 85-264VAC/120-370VDC, Вихід: 12V/12.5А, розміри 199х99х30 мм, -30...+70 С Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт