RSP-150-24
RSP-150-24 MEAN WELL
RSP-150-SPEC.PDF Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 151.2W; 24VDC
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for building in; modular
Power: 151.2W
Output voltage: 24V DC
Output current: 6.3A
Number of outputs: 1
Body dimensions: 199x99x30mm
Manufacturer series: RSP-150
Operating temperature: -30...70°C
Electrical connection: terminal block
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Efficiency: 89%
Kind of case: 215A
Additional functions: active PFC
Supply voltage: 85...264V AC; 120...370V DC
Caution!: rated parameters obtained at full load
Output voltage range: 22.8...26.4V DC
Related items: TBC-07
на замовлення 134 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: MEAN WELL - RSP-150-24 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 151.2 W, 24 VDC, 6.3 A, tariffCode: 85044095, AC-Eingangsspannung, max.: 264V, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, AC-Eingangsspannung: 85V AC bis 264V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: RSP-150 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24VDC, productTraceability: No, AC-Eingangsspannung, min.: 85V, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 6.3A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, Ausgangsleistung, max.: 151.2W, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RSP-150-24 RSP-150-24 Виробник : MEAN WELL USA Inc. RSP-150-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 24V 151W
Packaging: Box
Power (Watts): 151W
Features: Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Size / Dimension: 7.83" L x 3.90" W x 1.18" H (199.0mm x 99.0mm x 30.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, TUV
Efficiency: 89%
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Current - Output 1: 6.3 A
на замовлення 126 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
RSP-150-24 RSP-150-24 Виробник : MEAN WELL 3764102.pdf Description: MEAN WELL - RSP-150-24 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 151.2 W, 24 VDC, 6.3 A
tariffCode: 85044095
AC-Eingangsspannung, max.: 264V
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 85V AC bis 264V AC
Produktpalette: RSP-150 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24VDC
productTraceability: No
AC-Eingangsspannung, min.: 85V
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 6.3A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 151.2W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 78 шт:
RSP-150-24 RSP-150-24 Виробник : MEAN WELL RSP-150-spec.pdf Switching Power Supplies 151.2W 24V 6.3A Power Supply w/PFC
на замовлення 55 шт:
RSP-150-24 RSP-150-24 Виробник : Mean-Well USA, Inc. rsp-150-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 24V 6.3A 151.2W 9-Pin
на замовлення 256 шт:
Мінімальне замовлення: 4
на замовлення 55 шт:
Мінімальне замовлення: 4
на замовлення 422 шт:
товару немає в наявності
товару немає в наявності
RSP-150-24 RSP-150-24 Виробник : MEAN WELL RSP-150-SPEC.pdf AC/DC, 151.2W, Вхід: 85-264VAC/120-370VDC, Вихід: 24V/6.3А, розміри 199х99х30 мм, -30...+70 С Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
RSP-150-24 RSP-150-24 Виробник : MEAN WELL RSP-150-SPEC.pdf AC/DC, 151.2W, Вхід: 85-264VAC/120-370VDC, Вихід: 24V/6.3А, розміри 199х99х30 мм, -30...+70 С Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт