RSP-1500-12
RSP-1500-12 MEAN WELL
Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf RSP-1500-SPEC.PDF
Виробник: MEAN WELL
Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 1500W; 12VDC
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for building in; modular
Power: 1.5kW
Output voltage: 12V DC
Output current: 125A
Number of outputs: 1
Body dimensions: 278x127x83.5mm
Manufacturer series: RSP-1500
Operating temperature: -20...60°C
Electrical connection: terminal block
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Efficiency: 87%
Additional functions: active PFC; parallel function
Supply voltage: 90...264V AC; 127...370V DC
Caution!: rated parameters obtained at full load
Output voltage range: 10...13.5V DC
на замовлення 2 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MEAN WELL - RSP-1500-12 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 1.5 kW, 12 VDC, 125 A, tariffCode: 85044083, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: RSP-1500 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 12VDC, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 125A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, Ausgangsleistung, max.: 1.5kW, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RSP-1500-12 RSP-1500-12 Виробник : MEAN WELL USA Inc. RSP-1500-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 12V 1500W
Power (Watts): 1500W
Features: Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 10.94" L x 5.00" W x 3.29" H (278.0mm x 127.0mm x 83.5mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 87%
Voltage - Output 1: 12V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 125 A
на замовлення 61 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
RSP-1500-12 RSP-1500-12 Виробник : MEAN WELL RSP-1500-SPEC.PDF Switching Power Supplies 12V 125A 1500W Active PFC Function
на замовлення 29 шт:
RSP-1500-12 RSP-1500-12 Виробник : MEAN WELL 2724891.pdf Description: MEAN WELL - RSP-1500-12 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 1.5 kW, 12 VDC, 125 A
tariffCode: 85044083
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: RSP-1500 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 12VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 125A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 1.5kW
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 7 шт:
RSP-1500-12 RSP-1500-12 Виробник : Mean-Well USA, Inc. rsp-1500-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 12V 125A 1500W 17-Pin
на замовлення 5 шт:
на замовлення 14 шт:
товару немає в наявності
товару немає в наявності
RSP-1500-12 RSP-1500-12 Виробник : MEAN WELL RSP-1500-spec.pdf AC/DC, 1500W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 12V/125A, розміри 278х127х83.5мм, -20...+60 C Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
RSP-1500-12 RSP-1500-12 Виробник : MEAN WELL RSP-1500-spec.pdf AC/DC, 1500W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 12V/125A, розміри 278х127х83.5мм, -20...+60 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт