RSP-1500-5
RSP-1500-5 MEAN WELL USA Inc.
RSP-1500-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 5V 1200W
Power (Watts): 1200W
Features: Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 10.94" L x 5.00" W x 3.29" H (278.0mm x 127.0mm x 83.5mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 80%
Voltage - Output 1: 5V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 240 A
на замовлення 23 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MEAN WELL - RSP-1500-5 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 1.2 kW, 5 VDC, 240 A, tariffCode: 85044083, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: RSP-1500 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 5VDC, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 240A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, Ausgangsleistung, max.: 1.2kW, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RSP-1500-5 RSP-1500-5 Виробник : MEAN WELL RSP_1500_SPEC.PDF Power Supplies - Chassis Mount 5V 240A 1200W Active PFC Function
на замовлення 21 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
RSP-1500-5 RSP-1500-5 Виробник : MEAN WELL RSP-1500-spec.pdf Description: MEAN WELL - RSP-1500-5 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 1.2 kW, 5 VDC, 240 A
tariffCode: 85044083
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: RSP-1500 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 5VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 240A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 1.2kW
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 1 шт:
RSP-1500-5 RSP-1500-5 Виробник : Mean-Well USA, Inc. rsp-1500-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 5V 240A 1200W 17-Pin
на замовлення 14 шт:
товару немає в наявності
RSP-1500-5 RSP-1500-5 Виробник : MEAN WELL RSP-1500-spec.pdf AC/DC, 1200W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 5V/240A, розміри 278х127х83.5мм, -20...+70 C Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
RSP-1500-5 RSP-1500-5 Виробник : MEAN WELL RSP-1500-spec.pdf AC/DC, 1200W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 5V/240A, розміри 278х127х83.5мм, -20...+70 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт