RSP-1600-24
  • RSP-1600-24
  • RSP-1600-24
RSP-1600-24 MEAN WELL
Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 1608W; 24VDC
Electrical connection: terminal block
Operating temperature: -20...60°C
Body dimensions: 300x85x41mm
Number of outputs: 1
Output voltage range: 23.5...30V DC
Output current: 67A
Efficiency: 91.5%
Supply voltage: 90...264V AC; 127...370V DC
Power: 1608W
Output voltage: 24V DC
Additional functions: active PFC; adjustable output voltage and current level; parallel function
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
на замовлення 13 шт:
Написати відгук
Description: MEAN WELL - RSP-1600-24 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, Zulassung für ITE-Anwendungen, ITE, 1 Ausgänge, 1.608 kW, 24 VDC, 67 A, tariffCode: 85044030, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Eingangsspannung, V AC: 90V AC bis 264V AC, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: RSP-1600 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24VDC, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 67A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, Ausgangsleistung, max.: 1.608kW, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (10-Jun-2022).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RSP-1600-24 RSP-1600-24 Виробник : MEAN WELL RSP-1600-spec.pdf Power Supplies - Chassis Mount 1608W 24V 67A
на замовлення 5 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
RSP-1600-24 RSP-1600-24 Виробник : MEAN WELL USA Inc. RSP-1600-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 24V 1608W
Packaging: Box
Power (Watts): 1608W
Features: Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Size / Dimension: 11.81" L x 3.35" W x 1.61" H (300.0mm x 85.0mm x 41.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 91.5%
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 67 A
на замовлення 18 шт:
RSP-1600-24 RSP-1600-24 Виробник : MEAN WELL 2724892.pdf Description: MEAN WELL - RSP-1600-24 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, Zulassung für ITE-Anwendungen, ITE, 1 Ausgänge, 1.608 kW, 24 VDC, 67 A
tariffCode: 85044030
rohsPhthalatesCompliant: YES
Eingangsspannung, V AC: 90V AC bis 264V AC
Produktpalette: RSP-1600 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 67A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 1.608kW
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (10-Jun-2022)
на замовлення 2 шт:
RSP-1600-24 RSP-1600-24 Виробник : Mean-Well USA, Inc. rsp-1600-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 24V 67A 1608W
на замовлення 1 шт:
на замовлення 17 шт:
на замовлення 1 шт:
товару немає в наявності
RSP-1600-24 RSP-1600-24 Виробник : MEAN WELL RSP-1600-spec.pdf AC/DC, 1608W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 24V/67A, розміри 300х85х41 мм, -30...+70 C Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
товару немає в наявності
RSP-1600-24 RSP-1600-24 Виробник : MEAN WELL RSP-1600-spec.pdf AC/DC, 1608W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 24V/67A, розміри 300х85х41 мм, -30...+70 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт