RSP-1600-27
  • RSP-1600-27
  • RSP-1600-27
RSP-1600-27 MEAN WELL
RSP-1600-SPEC.PDF
Виробник: MEAN WELL
Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 1593W; 27VDC
Manufacturer series: RSP-1600
Kind of power supply: for building in; modular
Caution!: rated parameters obtained at full load
Type of power supply: switching
Electrical connection: terminal block
Operating temperature: -20...60°C
Body dimensions: 300x85x41mm
Number of outputs: 1
Output voltage range: 26.5...33.5V DC
Output current: 59A
Efficiency: 92%
Supply voltage: 90...264V AC; 127...370V DC
Power: 1593W
Output voltage: 27V DC
Additional functions: active PFC; adjustable output voltage and current level; parallel function
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
на замовлення 4 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Built-in Power Supplies, Description: Power supply: switching; for building in,modular; 1593W; 27VDC, Manufacturer series: RSP-1600, Kind of power supply: for building in; modular, Caution!: rated parameters obtained at full load, Type of power supply: switching, Electrical connection: terminal block, Operating temperature: -20...60°C, Body dimensions: 300x85x41mm, Number of outputs: 1, Output voltage range: 26.5...33.5V DC, Output current: 59A, Efficiency: 92%, Supply voltage: 90...264V AC; 127...370V DC, Power: 1593W, Output voltage: 27V DC, Additional functions: active PFC; adjustable output voltage and current level; parallel function, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RSP-1600-27 RSP-1600-27 Виробник : MEAN WELL RSP-1600-spec.pdf Switching Power Supplies 1593W 27V 59A
на замовлення 19 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
RSP-1600-27 RSP-1600-27 Виробник : MEAN WELL USA Inc. RSP-1600-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 27V 1593W
Power (Watts): 1593W
Features: Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 11.81" L x 3.35" W x 1.61" H (300.0mm x 85.0mm x 41.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 92%
Voltage - Output 1: 27V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 59 A
на замовлення 18 шт:
RSP-1600-27 RSP-1600-27 Виробник : Mean-Well USA, Inc. rsp-1600-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 27V 59A 1593W 13-Pin
на замовлення 5 шт:
на замовлення 4 шт:
товару немає в наявності
товару немає в наявності
RSP-1600-27 RSP-1600-27 Виробник : MEAN WELL RSP-1600-spec.pdf AC/DC, 1593W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 27V/59A, розміри 300х85х41 мм, -30...+70 C Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
RSP-1600-27 RSP-1600-27 Виробник : MEAN WELL RSP-1600-spec.pdf AC/DC, 1593W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 27V/59A, розміри 300х85х41 мм, -30...+70 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт