RSP-1600-36
  • RSP-1600-36
  • RSP-1600-36
RSP-1600-36 MEAN WELL
RSP-1600-SPEC.PDF
Виробник: MEAN WELL
Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 1602W; 36VDC
Electrical connection: terminal block
Operating temperature: -20...60°C
Body dimensions: 300x85x41mm
Number of outputs: 1
Output voltage range: 35.5...45V DC
Output current: 44.5A
Efficiency: 92%
Supply voltage: 90...264V AC; 127...370V DC
Power: 1602W
Output voltage: 36V DC
Additional functions: active PFC; adjustable output voltage and current level; parallel function
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
на замовлення 5 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: MEAN WELL - RSP-1600-36 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 1.602 kW, 36 VDC, 44.5 A, tariffCode: 85044083, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: RSP-1600 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 36VDC, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 44.5A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, Ausgangsleistung, max.: 1.602kW, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RSP-1600-36 RSP-1600-36 Виробник : MEAN WELL RSP-1600-spec.pdf Description: MEAN WELL - RSP-1600-36 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 1.602 kW, 36 VDC, 44.5 A
tariffCode: 85044083
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: RSP-1600 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 36VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 44.5A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 1.602kW
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 5 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
RSP-1600-36 RSP-1600-36 Виробник : MEAN WELL RSP-1600-spec.pdf Power Supplies - Chassis Mount 1602W 36V 44.5A
на замовлення 40 шт:
RSP-1600-36 RSP-1600-36 Виробник : Mean-Well USA, Inc. rsp-1600-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 36V 44.5A 1602W 13-Pin
на замовлення 3 шт:
на замовлення 19 шт:
товару немає в наявності
товару немає в наявності
RSP-1600-36 Виробник : MEAN WELL RSP-1600-spec.pdf AC/DC, 1602W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 36V/44.5A, розміри 300х85х41 мм, -30...+70 C Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
RSP-1600-36 Виробник : MEAN WELL RSP-1600-spec.pdf AC/DC, 1602W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 36V/44.5A, розміри 300х85х41 мм, -30...+70 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
RSP-1600-36 RSP-1600-36 Виробник : MEAN WELL USA Inc. RSP-1600-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 36V 1602W
Power (Watts): 1602W
Features: Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 11.81" L x 3.35" W x 1.61" H (300.0mm x 85.0mm x 41.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 92%
Voltage - Output 1: 36V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 44.5 A