RSP-200-27
RSP-200-27 MEAN WELL USA Inc.
RSP-200-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 27V 203W
Packaging: Box
Power (Watts): 203W
Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input
Size / Dimension: 8.46" L x 4.53" W x 1.18" H (215.0mm x 115.0mm x 30.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 88 ~ 264 VAC, 124 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, TUV
Efficiency: 89%
Voltage - Output 1: 27V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 7.5 A
на замовлення 110 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MEAN WELL - RSP-200-27 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 202.5 W, 27 VDC, 7.5 A, tariffCode: 85044095, AC-Eingangsspannung, max.: 264V, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, usEccn: EAR99, AC-Eingangsspannung: 88V AC bis 264V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: RSP-200 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 27VDC, productTraceability: No, AC-Eingangsspannung, min.: 88V, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 7.5A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, Ausgangsleistung, max.: 202.5W, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RSP-200-27 RSP-200-27 Виробник : MEAN WELL RSP-200-spec.pdf Power Supplies - Chassis Mount 202.5W 27V 7.5A PS W/PFC Function
на замовлення 137 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
RSP-200-27 RSP-200-27 Виробник : MEAN WELL 2547988.pdf Description: MEAN WELL - RSP-200-27 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 202.5 W, 27 VDC, 7.5 A
tariffCode: 85044095
AC-Eingangsspannung, max.: 264V
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 88V AC bis 264V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: RSP-200 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 27VDC
productTraceability: No
AC-Eingangsspannung, min.: 88V
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 7.5A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 202.5W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 4 шт:
RSP-200-27 RSP-200-27 Виробник : MEAN WELL rsp-200-spec.pdf AC/DC, 202.5W, Вхід: 88-264VAC/124-370VDC, Вихід: 27V/7.5A, розміри 215х115х30мм, -30...+70 C Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
RSP-200-27 RSP-200-27 Виробник : MEAN WELL rsp-200-spec.pdf AC/DC, 202.5W, Вхід: 88-264VAC/124-370VDC, Вихід: 27V/7.5A, розміри 215х115х30мм, -30...+70 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
RSP-200-27 RSP-200-27 Виробник : Mean-Well USA, Inc. rsp-200-spec.pdfpdfjs.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 27V 7.5A 202.5W 9-Pin
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 202.5W; 27VDC
Operating temperature: -30...70°C
Manufacturer series: RSP-200
Kind of power supply: for building in; modular
Related items: MHS012
Caution!: rated parameters obtained at full load
Electrical connection: terminal block
Type of power supply: switching
Output current: 7.5A
Output voltage: 27V DC
Body dimensions: 215x115x30mm
Number of outputs: 1
Output voltage range: 26...31.5V DC
Efficiency: 89%
Supply voltage: 88...264V AC; 124...370V DC
Power: 202.5W