RSP-200-36
RSP-200-36 MEAN WELL
RSP-200-SPEC.PDF Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 200.16W; 36VDC
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for building in; modular
Power: 200.16W
Output voltage: 36V DC
Output current: 5.56A
Number of outputs: 1
Body dimensions: 215x115x30mm
Manufacturer series: RSP-200
Operating temperature: -30...70°C
Electrical connection: terminal block
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Efficiency: 90%
Kind of case: 207B
Additional functions: active PFC
Supply voltage: 88...264V AC; 124...370V DC
Caution!: rated parameters obtained at full load
Output voltage range: 32.4...39.6V DC
Related items: MHS012
на замовлення 100 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: MEAN WELL - RSP-200-36 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 200.16 W, 36 VDC, 5.56 A, tariffCode: 85044095, AC-Eingangsspannung, max.: 264V, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, usEccn: EAR99, AC-Eingangsspannung: 88V AC bis 264V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: RSP-200 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 36VDC, productTraceability: No, AC-Eingangsspannung, min.: 88V, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 5.56A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, Ausgangsleistung, max.: 200.16W, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RSP-200-36 RSP-200-36 Виробник : MEAN WELL USA Inc. RSP-200-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 36V 200W
Packaging: Box
Power (Watts): 200W
Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input
Size / Dimension: 8.46" L x 4.53" W x 1.18" H (215.0mm x 115.0mm x 30.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 88 ~ 264 VAC, 124 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, TUV
Efficiency: 90%
Voltage - Output 1: 36V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 5.56 A
на замовлення 20 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
RSP-200-36 RSP-200-36 Виробник : MEAN WELL RSP-200-spec.pdf Power Supplies - Chassis Mount 200.16W 36V 5.56A PS W/PFC Function
на замовлення 2 шт:
RSP-200-36 RSP-200-36 Виробник : MEAN WELL MWEC-S-A0017011054-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: MEAN WELL - RSP-200-36 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 200.16 W, 36 VDC, 5.56 A
tariffCode: 85044095
AC-Eingangsspannung, max.: 264V
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 88V AC bis 264V AC
Produktpalette: RSP-200 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 36VDC
productTraceability: No
AC-Eingangsspannung, min.: 88V
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 5.56A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 200.16W