RSP-200-48
RSP-200-spec.pdf
Код товару: 104880
Додати до обраних Обраний товар
Виробник:
Блоки та елементи живлення > Інвертори (DC / AC перетворювачі)
товару немає в наявності
Ціна
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 201.6W; 48VDC
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for building in; modular
Power: 201.6W
Output voltage: 48V DC
Output current: 4.2A
Number of outputs: 1
Body dimensions: 215x115x30mm
Manufacturer series: RSP-200
Operating temperature: -30...70°C
Electrical connection: terminal block
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Efficiency: 90%
Kind of case: 207B
Additional functions: active PFC
Related items: MHS012
Output voltage range: 41...56V DC
на замовлення 18 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
RSP-200-48 RSP-200-48 Виробник : MEAN WELL USA Inc. RSP-200-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 48V 202W
Packaging: Box
Power (Watts): 202W
Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input
Size / Dimension: 8.46" L x 4.53" W x 1.18" H (215.0mm x 115.0mm x 30.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 88 ~ 264 VAC, 124 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, TUV
Efficiency: 90%
Voltage - Output 1: 48V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 4.2 A
на замовлення 118 шт:
Кількість Ціна
RSP-200-48 RSP-200-48 Виробник : MEAN WELL RSP-200-spec.pdf Power Supplies - Chassis Mount 201.6W 48V 4.2A PS W/PFC Function
на замовлення 162 шт:
RSP-200-48 RSP-200-48 Виробник : Mean-Well USA, Inc. rsp200spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 48V 4.2A 201.6W 9-Pin
на замовлення 22 шт:
Мінімальне замовлення: 3
на замовлення 22 шт:
Мінімальне замовлення: 3
RSP-200-48 RSP-200-48 Виробник : MEAN WELL RSP-200-spec.pdf Description: MEAN WELL - RSP-200-48 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 201.6 W, 48 VDC, 4.2 A
tariffCode: 85044095
AC-Eingangsspannung, max.: 264V
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 88V AC bis 264V AC
Produktpalette: RSP-200 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 48VDC
productTraceability: No
AC-Eingangsspannung, min.: 88V
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 4.2A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 201.6W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 2 шт:
товару немає в наявності
RSP-200-48 Виробник : MEAN WELL rsp-200-spec.pdf AC/DC, 201.6W, Вхід: 88-264VAC/124-370VDC, Вихід: 48V/4.2A, розміри 215х115х30мм, -30...+70 C Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
RSP-200-48 Виробник : MEAN WELL rsp-200-spec.pdf AC/DC, 201.6W, Вхід: 88-264VAC/124-370VDC, Вихід: 48V/4.2A, розміри 215х115х30мм, -30...+70 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт