RSP-200-7.5
RSP-200-7.5 MEAN WELL
RSP-200-SPEC.PDF Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 200.25W; 26.7A
Operating temperature: -30...70°C
Type of power supply: switching
Output current: 26.7A
Output voltage: 7.5V DC
Body dimensions: 215x115x30mm
Number of outputs: 1
Output voltage range: 6...9V DC
Efficiency: 89%
Supply voltage: 88...264V AC; 124...370V DC
Power: 200.25W
Kind of case: 207B
Additional functions: active PFC
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
на замовлення 15 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: MEAN WELL - RSP-200-7.5 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 200.25 W, 7.5 VDC, 26.7 A, tariffCode: 85044095, AC-Eingangsspannung, max.: 264V, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, usEccn: EAR99, AC-Eingangsspannung: 88V AC bis 264V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: RSP-200 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 7.5VDC, productTraceability: No, AC-Eingangsspannung, min.: 88V, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 26.7A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, Ausgangsleistung, max.: 200.25W, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RSP-200-7.5 RSP-200-7.5 Виробник : MEAN WELL RSP-200-spec.pdf Switching Power Supplies 200.25W 7.5V 26.7A PS W/PFC Function
на замовлення 53 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
RSP-200-7.5 RSP-200-7.5 Виробник : MEAN WELL USA Inc. RSP-200-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 7.5V 200W
Packaging: Box
Power (Watts): 200W
Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input
Size / Dimension: 8.46" L x 4.53" W x 1.18" H (215.0mm x 115.0mm x 30.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 88 ~ 264 VAC, 124 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, TUV
Efficiency: 89%
Voltage - Output 1: 7.5V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 26.7 A
на замовлення 52 шт:
RSP-200-7.5 RSP-200-7.5 Виробник : Mean-Well USA, Inc. rsp-200-spec.pdfpdfjs.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 7.5V 26.7A 200.25W 9-Pin
на замовлення 21 шт:
Мінімальне замовлення: 4
на замовлення 28 шт:
Мінімальне замовлення: 3
RSP-200-7.5 RSP-200-7.5 Виробник : MEAN WELL 2547988.pdf Description: MEAN WELL - RSP-200-7.5 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 200.25 W, 7.5 VDC, 26.7 A
tariffCode: 85044095
AC-Eingangsspannung, max.: 264V
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 88V AC bis 264V AC
Produktpalette: RSP-200 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 7.5VDC
productTraceability: No
AC-Eingangsspannung, min.: 88V
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 26.7A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 200.25W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 4 шт: