RSP-2000-12
RSP-2000-12 MEAN WELL
2724894.pdf
Виробник: MEAN WELL
Description: MEAN WELL - RSP-2000-12 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, Zulassung für ITE-Anwendungen, ITE, 1 Ausgänge, 1.2 kW, 12 VDC, 100 A
tariffCode: 85044095
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Eingangsspannung, V AC: 90V AC bis 264V AC
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: RSP-2000 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 12VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 100A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 1.2kW
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (10-Jun-2022)
на замовлення 2 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MEAN WELL - RSP-2000-12 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, Zulassung für ITE-Anwendungen, ITE, 1 Ausgänge, 1.2 kW, 12 VDC, 100 A, tariffCode: 85044095, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Eingangsspannung, V AC: 90V AC bis 264V AC, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: RSP-2000 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 12VDC, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 100A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, Ausgangsleistung, max.: 1.2kW, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (10-Jun-2022).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RSP-2000-12 RSP-2000-12 Виробник : MEAN WELL USA Inc. RSP-2000-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 12V 1200W
Packaging: Box
Power (Watts): 1200W
Features: Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Size / Dimension: 11.60" L x 5.00" W x 1.61" H (294.6mm x 127.0mm x 41.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 250 ~ 320 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -35°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 87%
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 100 A
на замовлення 73 шт:
Кількість Ціна
RSP-2000-12 RSP-2000-12 Виробник : MEAN WELL RSP_2000_SPEC.pdf Power Supplies - Chassis Mount 1200W 12V 100A Front End PS w/PFC
на замовлення 7 шт:
RSP-2000-12 RSP-2000-12 Виробник : Mean-Well USA, Inc. rsp-2000-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 12V 100A 1200W 23-Pin
на замовлення 8 шт:
RSP-2000-12
Додати до обраних Обраний товар
RSP-2000-spec.pdf Блоки та елементи живлення > AC / DC блоки живлення що вбудовуються
товару немає в наявності
товару немає в наявності
RSP-2000-12 RSP-2000-12 Виробник : MEAN WELL RSP-2000-spec.pdf AC/DC, 1200W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 12V/100A, розміри 295x127x41 мм, -35...+70 C Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
RSP-2000-12 RSP-2000-12 Виробник : MEAN WELL RSP-2000-spec.pdf AC/DC, 1200W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 12V/100A, розміри 295x127x41 мм, -35...+70 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 1200W; 12VDC
Operating temperature: -20...60°C
Manufacturer series: RSP-2000
Kind of power supply: for building in; modular
Caution!: rated parameters obtained at full load
Electrical connection: terminal block
Type of power supply: switching
Output current: 100A
Output voltage: 12V DC
Body dimensions: 295x127x41mm
Number of outputs: 1
Output voltage range: 10.5...14V DC
Efficiency: 87%
Supply voltage: 90...264V AC; 127...370V DC
Power: 1.2kW