RSP-2000-24
RSP-2000-24 MEAN WELL USA Inc.
RSP-2000-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 24V 1920W
Packaging: Box
Power (Watts): 1920W
Features: Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Size / Dimension: 11.60" L x 5.00" W x 1.61" H (294.6mm x 127.0mm x 41.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 250 ~ 320 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -35°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 90.5%
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 80 A
на замовлення 249 шт:
Написати відгук
Description: MEAN WELL - RSP-2000-24 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 1.92 kW, 24 VDC, 80 A, tariffCode: 85044083, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: RSP-2000 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24VDC, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 80A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, Ausgangsleistung, max.: 1.92kW, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RSP-2000-24 RSP-2000-24 Виробник : MEAN WELL RSP_2000_SPEC.PDF Power Supplies - Chassis Mount 1920W 24V 80A Front End PS w/PFC
на замовлення 491 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
RSP-2000-24 RSP-2000-24 Виробник : Mean-Well USA, Inc. rsp-2000-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 24V 80A 1920W 23-Pin
на замовлення 11 шт:
RSP-2000-24 RSP-2000-24 Виробник : MEAN WELL RSP-2000-spec.pdf Description: MEAN WELL - RSP-2000-24 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 1.92 kW, 24 VDC, 80 A
tariffCode: 85044083
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC
Produktpalette: RSP-2000 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 80A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 1.92kW
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 2 шт:
на замовлення 29 шт:
на замовлення 194 шт:
на замовлення 9 шт:
товару немає в наявності
товару немає в наявності
RSP-2000-24 RSP-2000-24 Виробник : MEAN WELL RSP-2000-spec.pdf AC/DC, 2000W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 24V/80A, розміри 295x127x41 мм, -35...+70 C Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
RSP-2000-24 RSP-2000-24 Виробник : MEAN WELL RSP-2000-spec.pdf AC/DC, 2000W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 24V/80A, розміри 295x127x41 мм, -35...+70 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 1920W; 24VDC
Operating temperature: -20...60°C
Type of power supply: switching
Output current: 80A
Output voltage: 24V DC
Body dimensions: 295x127x41mm
Number of outputs: 1
Output voltage range: 21...28V DC
Efficiency: 90.5%
Supply voltage: 90...264V AC; 127...370V DC
Power: 1.92kW