RSP-2400-12
RSP-2400-12 MEAN WELL
RSP-2400-SPEC.PDF Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 2000.4W; 12VDC
Operating temperature: -20...60°C
Body dimensions: 278x177.8x63.5mm
Kind of power supply: for building in; modular
Caution!: rated parameters obtained at full load
Electrical connection: terminal block
Type of power supply: switching
Output current: 166.7A
Number of outputs: 1
Power: 2000.4W
Output voltage: 12V DC
Supply voltage: 180...264V AC; 254...370V DC
Output voltage range: 10.8...13.2V DC
Efficiency: 87%
Additional functions: active PFC; parallel function
Manufacturer series: RSP-2400
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
на замовлення 12 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MEAN WELL - RSP-2400-12 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 2.0004 kW, 12 VDC, 166.7 A, tariffCode: 85044083, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, usEccn: EAR99, AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: RSP-2400 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 12VDC, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 166.7A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, Ausgangsleistung, max.: 2.0004kW, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RSP-2400-12 RSP-2400-12 Виробник : MEAN WELL RSP-2400-spec.pdf Switching Power Supplies 2000.4W 12V 166.7A ACTIVE PFC FUNCTION
на замовлення 24 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
RSP-2400-12 RSP-2400-12 Виробник : MEAN WELL 2724895.pdf Description: MEAN WELL - RSP-2400-12 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 2.0004 kW, 12 VDC, 166.7 A
tariffCode: 85044083
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: RSP-2400 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 12VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 166.7A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 2.0004kW
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 1 шт:
RSP-2400-12 RSP-2400-12 Виробник : MEAN WELL USA Inc. RSP-2400-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 12V 2000W
Packaging: Box
Power (Watts): 2000W
Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Size / Dimension: 10.94" L x 7.00" W x 2.50" H (278.0mm x 177.8mm x 63.5mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 180 ~ 264 VAC, 254 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 88%
Voltage - Output 1: 12V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 166.7 A
на замовлення 13 шт:
RSP-2400-12 RSP-2400-12 Виробник : Mean-Well USA, Inc. rsp-2400-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 12V 166.7A 2000.4W 21-Pin
на замовлення 4 шт:
товару немає в наявності
RSP-2400-12 Виробник : MEAN WELL RSP-2400-spec.pdf AC/DC, 2000.4W, Вхід: 180-264VAC/254-370VDC, Вихід: 12V/166.7A, розміри 278x177.8x63.5 мм, -20...+70 C Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
RSP-2400-12 Виробник : MEAN WELL RSP-2400-spec.pdf AC/DC, 2000.4W, Вхід: 180-264VAC/254-370VDC, Вихід: 12V/166.7A, розміри 278x177.8x63.5 мм, -20...+70 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт