RSP-2400-24
RSP-2400-24 MEAN WELL
RSP-2400-SPEC.PDF Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 2400W; 24VDC
Operating temperature: -20...60°C
Body dimensions: 278x177.8x63.5mm
Type of power supply: switching
Output current: 100A
Number of outputs: 1
Power: 2.4kW
Output voltage: 24V DC
Supply voltage: 180...264V AC; 254...370V DC
Output voltage range: 22...28V DC
Efficiency: 90%
на замовлення 19 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: MEAN WELL - RSP-2400-24 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 2.4 kW, 24 VDC, 100 A, tariffCode: 85044083, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: RSP-2400 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24VDC, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 100A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, Ausgangsleistung, max.: 2.4kW, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RSP-2400-24 RSP-2400-24 Виробник : MEAN WELL USA Inc. RSP-2400-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 24V 2400W
Packaging: Box
Power (Watts): 2400W
Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Size / Dimension: 10.94" L x 7.00" W x 2.50" H (278.0mm x 177.8mm x 63.5mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 180 ~ 264 VAC, 254 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 90.5%
Voltage - Output 1: 24V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 100 A
на замовлення 67 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
RSP-2400-24 RSP-2400-24 Виробник : MEAN WELL RSP-2400-spec.pdf Power Supplies - Chassis Mount 2400W 24V 100A ACTIVE PFC FUNCTION
на замовлення 59 шт:
RSP-2400-24 RSP-2400-24 Виробник : MEAN WELL RSP-2400-spec.pdf AC/DC, 2400W, Вхід: 180-264VAC/254-370VDC, Вихід: 24V/100A, розміри 278x177.8x63.5 мм, -20...+70 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
на замовлення 10 шт:
термін постачання 5 дні (днів)
RSP-2400-24 RSP-2400-24 Виробник : MEAN WELL RSP-2400-spec.pdf AC/DC, 2400W, Вхід: 180-264VAC/254-370VDC, Вихід: 24V/100A, розміри 278x177.8x63.5 мм, -20...+70 C Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
на замовлення 10 шт:
термін постачання 5 дні (днів)
RSP-2400-24 RSP-2400-24 Виробник : MEAN WELL RSP-2400-spec.pdf Description: MEAN WELL - RSP-2400-24 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 2.4 kW, 24 VDC, 100 A
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC
Produktpalette: RSP-2400 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 100A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 2.4kW
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 67 шт:
RSP-2400-24 RSP-2400-24 Виробник : Mean-Well USA, Inc. rsp2400spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 24V 100A 2400W 21-Pin
на замовлення 261 шт:
на замовлення 20 шт:
товару немає в наявності
товару немає в наявності
RSP-2400-24 Виробник : Mean Well RSP-2400_MeanWell.pdf AC-DC перетворювач на шасі,, Кіл. вих. кан. = 1, Uвих1, В = 24, Розм = 278 х 177,8 х 63,5 mm, Uвх (AC), В = 180...264, ККД, % = 91,2, Р, Вт = 240, Iвих1, А = 100, Uізол., В = 3 000,... Група товару: Джерела живлення Корпус: 278x178x64mm Од. вим: шт