RSP-2400-48 MeanWell
RSP-2400-spec.pdf
Код товару: 54158
Додати до обраних Обраний товар
Виробник: MeanWell
Тип: Блок живлення в металевому корпусі, що вбудовується
Uвх.: 180...264 VAC
Uвих., V: 48 V
Iвих., A: 50 A
Pмакс., W: 2400 W
Габарити: 278x177,8x63x5 mm
ККД і робоча температура: 91%, -20...70°C
Ціна
RSP-2400-48 RSP-2400-48 Виробник : MEAN WELL USA Inc. RSP-2400-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 48V 2400W
Power (Watts): 2400W
Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 10.94" L x 7.00" W x 2.50" H (278.0mm x 177.8mm x 63.5mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 180 ~ 264 VAC, 254 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 91.5%
Voltage - Output 1: 48V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 50 A
на замовлення 40 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 2400W; 48VDC
Operating temperature: -20...60°C
Body dimensions: 278x177.8x63.5mm
Type of power supply: switching
Output current: 50A
Number of outputs: 1
Power: 2.4kW
Output voltage: 48V DC
Supply voltage: 180...264V AC; 254...370V DC
Output voltage range: 43...56V DC
Efficiency: 91.5%
на замовлення 22 шт:
Кількість Ціна
Packaging: Box
Power (Watts): 2400W
Mounting Type: Chassis Mount
Type: Enclosed
Applications: ITE (Commercial)
Efficiency: 91.5%
Voltage - Output 1: 48V
Part Status: Active
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 50 A
на замовлення 5 шт:
RSP-2400-48 RSP-2400-48 Виробник : Mean-Well USA, Inc. rsp2400spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 48V 50A 2400W 21-Pin
на замовлення 5 шт:
на замовлення 22 шт:
RSP-2400-48 Виробник : MEAN WELL 2724895.pdf Description: MEAN WELL - RSP-2400-48 - AC/DC-NETZTEIL, 48V, 50A
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC
Produktpalette: RSP-2400 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 48VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 50A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 2.4kW
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 18 шт:
товару немає в наявності
RSP-2400-48 RSP-2400-48 Виробник : MEAN WELL RSP-2400-spec.pdf AC/DC, 2400W, Вхід: 180-264VAC/254-370VDC, Вихід: 48V/50A, розміри 278x177.8x63.5 мм, -20...+70 C Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
RSP-2400-48 RSP-2400-48 Виробник : MEAN WELL RSP-2400-spec.pdf AC/DC, 2400W, Вхід: 180-264VAC/254-370VDC, Вихід: 48V/50A, розміри 278x177.8x63.5 мм, -20...+70 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
RSP-2400-48 RSP-2400-48 Виробник : MEAN WELL RSP-2400-spec.pdf Power Supplies - Chassis Mount 2400W 48V 50A ACTIVE PFC FUNCTION