RSP-3000-12
RSP-3000-12 MEAN WELL
RSP-3000-SPEC.PDF Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Built-in Power Supplies
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 2400W; 12VDC
Manufacturer series: RSP-3000
Body dimensions: 278x177.8x63.5mm
Operating temperature: -20...60°C
Electrical connection: terminal block
Type of power supply: switching
Number of outputs: 1
Output voltage range: 10.8...13.2V DC
Output voltage: 12V DC
Power: 2.4kW
Efficiency: 86%
Supply voltage: 180...264V AC; 254...370V DC
Output current: 200A
Additional functions: active PFC; parallel function
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Kind of power supply: for building in; modular
Caution!: rated parameters obtained at full load
на замовлення 26 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MEAN WELL - RSP-3000-12 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 2.4 kW, 12 VDC, 200 A, tariffCode: 85044083, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -A, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -V, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Eingangsspannung, V AC: 90V AC bis 264V AC, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -V, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -A, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: RSP-3000 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 12VDC, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -V, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 200A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, Ausgangsleistung, max.: 2.4kW, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -A, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RSP-3000-12 RSP-3000-12 Виробник : MEAN WELL USA Inc. RSP-3000-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 12V 2400W
Packaging: Box
Power (Watts): 2400W
Features: Adjustable Output, PFC, Remote On/Off
Size / Dimension: 10.94" L x 7.00" W x 2.50" H (278.0mm x 177.8mm x 63.5mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 180 ~ 264 VAC, 254 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 87.5%
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 200 A
на замовлення 65 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
RSP-3000-12 RSP-3000-12 Виробник : MEAN WELL RSP-3000-spec.pdf Power Supplies - Chassis Mount 2400W 12V 200A ACTIVE PFC FUNCTION
на замовлення 27 шт:
RSP-3000-12 RSP-3000-12 Виробник : Mean-Well USA, Inc. rsp-3000-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 12V 200A 2400W 21-Pin
на замовлення 10 шт:
RSP-3000-12 RSP-3000-12 Виробник : MEAN WELL RSP-3000-spec.pdf Description: MEAN WELL - RSP-3000-12 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 2.4 kW, 12 VDC, 200 A
tariffCode: 85044083
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -A
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -V
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Eingangsspannung, V AC: 90V AC bis 264V AC
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -V
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -A
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: RSP-3000 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 12VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -V
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 200A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 2.4kW
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -A
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
на замовлення 1 шт:
на замовлення 11 шт:
товару немає в наявності
товару немає в наявності
RSP-3000-12 RSP-3000-12 Виробник : MEAN WELL rsp-3000-spec.pdf AC/DC, 2400W, Вхід: 180-264VAC/254-370VDC, Вихід: 12V/200 A, розміри 278x177.8x63.5 мм, -20...+70 C Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
RSP-3000-12 RSP-3000-12 Виробник : MEAN WELL rsp-3000-spec.pdf AC/DC, 2400W, Вхід: 180-264VAC/254-370VDC, Вихід: 12V/200 A, розміри 278x177.8x63.5 мм, -20...+70 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт