RSP-3000-48
RSP-3000-spec.pdf
Код товару: 52310
Додати до обраних Обраний товар
Виробник:
Блоки та елементи живлення > AC / DC блоки живлення що вбудовуються
товару немає в наявності
Ціна
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 3000W; 48VDC
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for building in; modular
Power: 3kW
Output voltage: 48V DC
Output current: 62.5A
Number of outputs: 1
Body dimensions: 278x177.8x63.5mm
Manufacturer series: RSP-3000
Operating temperature: -20...60°C
Electrical connection: terminal block
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Efficiency: 90.5%
Additional functions: active PFC; parallel function
Supply voltage: 180...264V AC; 254...370V DC
Caution!: rated parameters obtained at full load
Output voltage range: 43...56V DC
на замовлення 19 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
RSP-3000-48 RSP-3000-48 Виробник : MEAN WELL USA Inc. RSP-3000-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 48V 3000W
Packaging: Box
Power (Watts): 3000W
Features: Adjustable Output, PFC, Remote On/Off
Size / Dimension: 10.94" L x 7.00" W x 2.50" H (278.0mm x 177.8mm x 63.5mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 180 ~ 264 VAC, 254 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 91.5%
Voltage - Output 1: 48V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 62.5 A
на замовлення 269 шт:
Кількість Ціна
RSP-3000-48 RSP-3000-48 Виробник : Mean-Well USA, Inc. rsp3000spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 48V 62.5A 3000W 21-Pin
на замовлення 2 шт:
на замовлення 21 шт:
RSP-3000-48 RSP-3000-48 Виробник : MEAN WELL rsp-3000-spec.pdf AC/DC, 3000W, Вхід: 180-264VAC/254-370VDC, Вихід: 48V/62.5A, розміри 278x177.8x63.5 мм, -20...+70 C Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
на замовлення 10 шт:
термін постачання 5 дні (днів)
RSP-3000-48 RSP-3000-48 Виробник : MEAN WELL rsp-3000-spec.pdf AC/DC, 3000W, Вхід: 180-264VAC/254-370VDC, Вихід: 48V/62.5A, розміри 278x177.8x63.5 мм, -20...+70 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
на замовлення 10 шт:
термін постачання 5 дні (днів)
RSP-3000-48 Виробник : MEAN WELL RSP-3000-spec.pdf Description: MEAN WELL - RSP-3000-48 - AC/DC-NETZTEIL, 48V, 62.5A
tariffCode: 85044095
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: RSP-3000 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 48VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 62.5A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 3kW
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 18 шт:
товару немає в наявності
RSP-3000-48 RSP-3000-48 Виробник : MEAN WELL RSP-3000-spec.pdf Power Supplies - Chassis Mount 3000W 48V 62.5A W/PFC Function