RSP-320-36
  • RSP-320-36
  • RSP-320-36
RSP-320-36 MeanWell
rsp-320-spec.pdf
Код товару: 167910
Додати до обраних Обраний товар
Виробник: MeanWell
Тип: Блок живлення в металевому корпусі, що вбудовується
Uвх.: 88...264 VAC
Uвих., V: 36 V
Iвих., A: 8,9 A
Pмакс., W: 320 W
Габарити: 215x115x30 mm
ККД і робоча температура: 89,5%, -30...70°C
Ціна
Description: Power supply: switching; for building in,modular; 320.4W; 36VDC
Caution!: rated parameters obtained at full load
Manufacturer series: RSP-320
Related items: MHS012
Kind of power supply: for building in; modular
Type of power supply: switching
Electrical connection: terminal block
Operating temperature: -30...70°C
Power: 320.4W
Body dimensions: 215x115x30mm
Number of outputs: 1
Output current: 8.9A
Output voltage range: 32.4...39.6V DC
Output voltage: 36V DC
Supply voltage: 88...264V AC; 124...370V DC
Efficiency: 89.5%
Kind of case: 207A
Additional functions: active PFC
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
на замовлення 126 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
RSP-320-36 RSP-320-36 Виробник : MEAN WELL USA Inc. RSP-320-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 36V 320W
Packaging: Box
Power (Watts): 320W
Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input
Size / Dimension: 8.46" L x 4.53" W x 1.18" H (215.0mm x 115.0mm x 30.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 88 ~ 264 VAC, 124 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, TUV
Efficiency: 89.5%
Voltage - Output 1: 36V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 8.9 A
RSP-320-36 RSP-320-36 Виробник : MEAN WELL RSP-320-spec.pdf Power Supplies - Chassis Mount 320.4W 36V 8.9A W/ PFC
на замовлення 18 шт:
RSP-320-36 RSP-320-36 Виробник : Mean-Well USA, Inc. rsp320spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 36V 8.9A 320.4W 9-Pin
на замовлення 8 шт:
Мінімальне замовлення: 3
на замовлення 43 шт:
Мінімальне замовлення: 3
на замовлення 21 шт:
RSP-320-36 RSP-320-36 Виробник : MEAN WELL RSP-320-spec.pdf Description: MEAN WELL - RSP-320-36 - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, ITE, 1 Ausgänge, 320.4 W, 36 VDC, 8.9 A
tariffCode: 85044095
AC-Eingangsspannung, max.: 264V
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 88V AC bis 264V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: RSP-320 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 36VDC
productTraceability: No
AC-Eingangsspannung, min.: 88V
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 8.9A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 320.4W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 9 шт:
товару немає в наявності