RT114018
RT114018 TE CONNECTIVITY - SCHRACK
2917187.pdf
Виробник: TE CONNECTIVITY - SCHRACK
Description: TE CONNECTIVITY - SCHRACK - RT114018 - Leistungsrelais, SPDT, 18 VDC, 12 A, RT1 Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 12A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 770ohm
Produktpalette: RT1 Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 18VDC
Kontaktkonfiguration: SPDT
Kontaktspannung V AC: 250V
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
на замовлення 675 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 12A 18V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 18VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CQC, CSA, cURus, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 23.4 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 12 A, Switching Voltage: 400VAC - Max, Must Release Voltage: 1.8 VDC, Must Operate Voltage: 12.6 VDC, Operate Time: 8 ms, Release Time: 6 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class F, Load - Max Switching: 4800VA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RT114018 RT114018 Виробник : TE Connectivity Potter & Brumfield Relays product-1-1393239-1.datasheet.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 12A 18V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 18VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 23.4 mA
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 12 A
Switching Voltage: 400VAC - Max
Must Release Voltage: 1.8 VDC
Must Operate Voltage: 12.6 VDC
Operate Time: 8 ms
Release Time: 6 ms
Part Status: Active
Coil Insulation: Class F
Load - Max Switching: 4800VA
на замовлення 434 шт:
Кількість Ціна
RT114018 RT114018 Виробник : TE Connectivity 262531522130696ddetrolleractionshowdocdociddatasheet7frt17f.pdf Power Relay 18VDC 12A SPDT(29x12.7x15.7)mm THT
товару немає в наявності
RT114018 Виробник : Tyco product-1-1393239-1.datasheet.pdf Код виробника: 1-1393239-1 RELAY GEN PURPOSE SPDT 12A 18V Група товару: Реле електромеханічні та геркони Од. вим: шт