RTB14005F
RTB14005F TE Connectivity / P&B
DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=RT1&DocType=DS&DocLang=English
Виробник: TE Connectivity / P&B
General Purpose Relays SPDT 12A 5VDC
на замовлення 1962 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 12A 5V, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 5VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 80.6 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 12 A, Switching Voltage: 400VAC - Max, Must Release Voltage: 0.5 VDC, Must Operate Voltage: 3.5 VDC, Operate Time: 8 ms, Release Time: 6 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class F, Approval Agency: CQC, CSA, cURus, VDE, Load - Max Switching: 4800VA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RTB14005F RTB14005F Виробник : TE Connectivity Potter & Brumfield Relays DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=RT1&DocType=DS&DocLang=English Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 12A 5V
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 5VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 80.6 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 12 A
Switching Voltage: 400VAC - Max
Must Release Voltage: 0.5 VDC
Must Operate Voltage: 3.5 VDC
Operate Time: 8 ms
Release Time: 6 ms
Part Status: Active
Coil Insulation: Class F
Approval Agency: CQC, CSA, cURus, VDE
Load - Max Switching: 4800VA
Кількість Ціна
RTB14005F RTB14005F Виробник : POTTER&BRUMFIELD - TE CONNECTIVITY 1650931.pdf Description: POTTER&BRUMFIELD - TE CONNECTIVITY - RTB14005F - RELAY, SPDT, 250VAC, 30VDC, 12A
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Solder
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Non Latching
Kontaktmaterial: Silver Nickel
Kontaktstrom: 12A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 62ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30VDC
Relaismontage: Through Hole
Produktpalette: Power PCB Relay RT1 Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Spulenspannung: 5VDC
Kontaktkonfiguration: SPDT
Kontaktspannung V AC: 250VAC