RU1005FR100CS
RU1005FR100CS Samsung Electro-Mechanics
chip_resistor_catalog.pdf
Виробник: Samsung Electro-Mechanics
Res Thick Film 0402 0.1 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±150ppm/°C Sulfur Resistant Pad SMD T/R
Написати відгук
Description: RES 0.1 OHM 1% 1/8W 0402, Packaging: Tape & Reel (TR), Power (Watts): 0.125W, 1/8W, Tolerance: ±1%, Features: Current Sense, Moisture Resistant, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: ±150ppm/°C, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm), Resistance: 100 mOhms.
Інші пропозиції RU1005FR100CS
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RU1005FR100CS Виробник : Samsung Electro-Mechanics Chip_Resistor.pdf Description: RES 0.1 OHM 1% 1/8W 0402
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 0.125W, 1/8W
Tolerance: ±1%
Features: Current Sense, Moisture Resistant
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: ±150ppm/°C
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm)
Resistance: 100 mOhms