RUT1005FR750CS
RUT1005FR750CS Samsung Electro-Mechanics
chip_resistor.pdf
Виробник: Samsung Electro-Mechanics
Res Thick Film 0402 0.75 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/°C Sulfur Resistant Pad SMD T/R
Написати відгук
Description: RES 0.75 OHM 1% 1/10W 0402, Power (Watts): 0.1W, 1/10W, Tolerance: ±1%, Features: Current Sense, Moisture Resistant, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: ±150ppm/°C, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm), Resistance: 750 mOhms.
Інші пропозиції RUT1005FR750CS
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RUT1005FR750CS RUT1005FR750CS Виробник : Samsung Electro-Mechanics Chip_Resistor.pdf Description: RES 0.75 OHM 1% 1/10W 0402
Power (Watts): 0.1W, 1/10W
Tolerance: ±1%
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: ±150ppm/°C
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm)
Resistance: 750 mOhms