Продукція > TOCOS > RV30YN-20S-0B502
RV30YN-20S-0B502
RV30YN-20S-0B502 TOCOS
Description: Potentiometer: shaft; 5kΩ; 1W; ±10%; 6mm; carbon; 1kV; -10÷85°C; 280°
Resistance: 5kΩ
Operating temperature: -10...85°C
Characteristics: linear
Power: 1W
Shaft diameter: 6mm
Shaft length: 20mm
Body dimensions: Ø31x16.5mm
Tolerance: ±10%
Electrical rotation angle: 280°
Mechanical rotation angle: 300°
Insulation voltage: 1kV
Type of potentiometer: shaft
на замовлення 35 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Carbon single turn potentiometers, Description: Potentiometer: shaft; 5kΩ; 1W; ±10%; 6mm; carbon; 1kV; -10÷85°C; 280°, Resistance: 5kΩ, Operating temperature: -10...85°C, Characteristics: linear, Power: 1W, Shaft diameter: 6mm, Shaft length: 20mm, Body dimensions: Ø31x16.5mm, Tolerance: ±10%, Electrical rotation angle: 280°, Mechanical rotation angle: 300°, Insulation voltage: 1kV, Max number of cycles: 15000, Track material: carbon, Type of potentiometer: shaft.