Продукція > IDEC > RV8H-1L1-D24
RV8H-1L1-D24
RV8H-1L1-D24 IDEC
RV8_Datasheet-2525803.pdf
Виробник: IDEC
Industrial Relays 14mm SPDT screw term 24VDC
на замовлення 5 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 24V, Packaging: Bulk, Features: Socket Included, Mounting Type: DIN Rail, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 55°C, Termination Style: Screw Terminal, Approval Agency: CE, cULus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 20 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 16 A, Switching Voltage: 250VAC - Nom, Must Release Voltage: 1.68 VDC, Must Operate Voltage: 19.2 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 15 ms.
Інші пропозиції RV8H-1L1-D24
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RV8H-1L1-D24 RV8H-1L1-D24 Виробник : IDEC RV8-Datasheet.pdf?context=bWFzdGVyfGRvY3VtZW50c3w5NjAwMzN8YXBwbGljYXRpb24vcGRmfGRvY3VtZW50cy9oNjIvaDBjLzg5MzIzMTI4NzUwMzgucGRmfGQxYWUzZmQ5ZTc5ZTAxNjA4NTY3M2VkNTE5NmY3YzJmNzlhNjAwZjdkNWM5NGM2ZGI2OGIyYzY2NTgzYTg2NTM Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 24V
Packaging: Bulk
Features: Socket Included
Mounting Type: DIN Rail
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 55°C
Termination Style: Screw Terminal
Approval Agency: CE, cULus
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 20 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Nickel (AgNi)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 250VAC - Nom
Must Release Voltage: 1.68 VDC
Must Operate Voltage: 19.2 VDC