Продукція > IDEC > RV8H-2L-AD24
RV8H-2L-AD24
RV8H-2L-AD24 IDEC
Виробник: IDEC
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 24V
Packaging: Bulk
Features: Socket Included
Mounting Type: DIN Rail
Coil Voltage: 24VAC/DC
Operating Temperature: -40°C ~ 55°C
Termination Style: Screw Terminal
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 21 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 8 A
Switching Voltage: 250VAC - Nom
Must Release Voltage: 1.68 VAC/DC
Must Operate Voltage: 19.2 VAC/DC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 15 ms
Part Status: Active
на замовлення 19 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 24V, Packaging: Bulk, Features: Socket Included, Mounting Type: DIN Rail, Coil Voltage: 24VAC/DC, Operating Temperature: -40°C ~ 55°C, Termination Style: Screw Terminal, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 21 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 8 A, Switching Voltage: 250VAC - Nom, Must Release Voltage: 1.68 VAC/DC, Must Operate Voltage: 19.2 VAC/DC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 15 ms, Part Status: Active.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RV8H-2L-AD24 RV8H-2L-AD24 Виробник : IDEC RV8_Datasheet-2525803.pdf Industrial Relays 14mm DPDT screw term 24VAC/DC
на замовлення 118 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
RV8H-2L-AD24 Виробник : IDEC RV8-Datasheet.pdf?context=bWFzdGVyfGRvY3VtZW50c3w5NjAwMzN8YXBwbGljYXRpb24vcGRmfGRvY3VtZW50cy9oNjIvaDBjLzg5MzIzMTI4NzUwMzgucGRmfGQxYWUzZmQ5ZTc5ZTAxNjA4NTY3M2VkNTE5NmY3YzJmNzlhNjAwZjdkNWM5NGM2ZGI2OGIyYzY2NTgzYTg2NTM Description: IDEC - RV8H-2L-AD24 - RELAY, DPDT, 24V, 8A, DIN-RAIL
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Screw
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: AC / DC
Kontaktmaterial: Silver Nickel
Kontaktstrom: 8A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: -
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 24V
Relaismontage: DIN Rail
Produktpalette: RV8 Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 24V
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: 250VAC