Продукція > IDEC > RV8H-2L-D12-C1D2
RV8H-2L-D12-C1D2
RV8H-2L-D12-C1D2 IDEC
RV8_Datasheet-2525803.pdf
Виробник: IDEC
Industrial Relays 14mm DPDT 12VDC Screw C1D2
на замовлення 2 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 12V, Features: Socket Included, Packaging: Bulk, Mounting Type: DIN Rail, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 55°C, Termination Style: Screw Terminal, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 32 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 8 A, Switching Voltage: 250VAC - Nom, Must Release Voltage: 0.84 VDC, Must Operate Voltage: 9.6 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 15 ms, Part Status: Active.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RV8H-2L-D12-C1D2 RV8H-2L-D12-C1D2 Виробник : IDEC RV8-Datasheet.pdf?context=bWFzdGVyfGRvY3VtZW50c3w5NjAwMzN8YXBwbGljYXRpb24vcGRmfGRvY3VtZW50cy9oNjIvaDBjLzg5MzIzMTI4NzUwMzgucGRmfGQxYWUzZmQ5ZTc5ZTAxNjA4NTY3M2VkNTE5NmY3YzJmNzlhNjAwZjdkNWM5NGM2ZGI2OGIyYzY2NTgzYTg2NTM Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 12V
Mounting Type: DIN Rail
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 55°C
Termination Style: Screw Terminal
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 32 mA
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 8 A
Switching Voltage: 250VAC - Nom
Must Release Voltage: 0.84 VDC
Must Operate Voltage: 9.6 VDC