Продукція > IDEC > RV8H-2S-D24-C1D2
RV8H-2S-D24-C1D2
RV8H-2S-D24-C1D2 IDEC
Виробник: IDEC
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 6A 24V
Mounting Type: DIN Rail
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: Spring Terminal
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 20 mA
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 6 A
Switching Voltage: 250VAC - Nom
Must Release Voltage: 1.68 VDC
Must Operate Voltage: 19.2 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 15 ms
Part Status: Active
Approval Agency: CE, cULus
на замовлення 1 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 6A 24V, Packaging: Bulk, Features: Socket Included, Mounting Type: DIN Rail, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: Spring Terminal, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 20 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 6 A, Switching Voltage: 250VAC - Nom, Must Release Voltage: 1.68 VDC, Must Operate Voltage: 19.2 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 15 ms, Part Status: Active, Approval Agency: CE, cULus.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RV8H-2S-D24-C1D2 RV8H-2S-D24-C1D2 Виробник : IDEC RV8_Datasheet-2525803.pdf Industrial Relays 14mm DPDT 24VDC Spring C1D2