Продукція > IDEC > RV8H-L-AD24
RV8H-L-AD24
RV8H-L-AD24 IDEC
RV8_Datasheet_us.pdf
Виробник: IDEC
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 6A 24V
Packaging: Bulk
Features: Socket Included
Mounting Type: DIN Rail
Coil Voltage: 24VAC/DC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: Screw Terminal
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 13.7 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 6 A
Switching Voltage: 400VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 1.68 VAC/DC
Must Operate Voltage: 21.6 VAC/DC
Part Status: Active
Approval Agency: CE, cULus
Load - Max Switching: 2400VA, 750W
на замовлення 311 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 6A 24V, Packaging: Bulk, Features: Socket Included, Mounting Type: DIN Rail, Coil Voltage: 24VAC/DC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: Screw Terminal, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 13.7 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 6 A, Switching Voltage: 400VAC, 125VDC - Max, Must Release Voltage: 1.68 VAC/DC, Must Operate Voltage: 21.6 VAC/DC, Part Status: Active, Approval Agency: CE, cULus, Load - Max Switching: 2400VA, 750W.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RV8H-L-AD24 RV8H-L-AD24 Виробник : IDEC idec_corporation_idec-s-a0001024284-1-1774437.pdf Industrial Relays RV 6mm Assembled 24VAC/DC
на замовлення 184 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
RV8H-L-AD24 RV8H-L-AD24 Виробник : IDEC 1781099.pdf Description: IDEC - RV8H-L-AD24 - Leistungsrelais, SPDT, 24 VAC/VDC, 6 A, RV8, DIN-Schiene, Monostabil
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Schraubbar
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber-Nickel
Kontaktstrom: 6A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 1.79kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: DIN-Schiene
Produktpalette: RV8
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VAC/VDC
Kontaktkonfiguration: SPDT
Kontaktspannung V AC: 250V