S1210-181G
S1210-181G Delevan
page19_s1210.pdf
Виробник: Delevan
Description: FIXED IND 180NH 934MA 220MOHM SM
Tolerance: ±2%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 220mOhm Max
Q @ Freq: 40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant: 310MHz
Material - Core: Iron
Inductance Frequency - Test: 25 MHz
Supplier Device Package: 1210 (3225 Metric)
Height - Seated (Max): 0.101" (2.57mm)
Inductance: 180 nH
Current Rating (Amps): 934 mA