S1210-471H
S1210-471H API Delevan Inc.
S1210.pdf
Виробник: API Delevan Inc.
Description: FIXED IND 470NH 653MA 450MOHM SM
Tolerance: ±3%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 450mOhm Max
Q @ Freq: 40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant: 220MHz
Material - Core: Iron
Inductance Frequency - Test: 25 MHz
Supplier Device Package: 1210 (3225 Metric)
Height - Seated (Max): 0.101" (2.57mm)
Inductance: 470 nH
Current Rating (Amps): 653 mA