S2EB-L2-12V
S2EB-L2-12V Panasonic Electric Works
323
Виробник: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PST 4A 12V
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 65°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 16.7 mA
Coil Type: Latching, Dual Coil
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free
Contact Form: 4PST-2NO/2NC (2 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 4 A
Switching Voltage: 250VAC, 48VDC - Max
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 15 ms
Part Status: Active
Approval Agency: CSA, UR
Load - Max Switching: 1000VA, 192W
на замовлення 147 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PST 4A 12V, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -55°C ~ 65°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 16.7 mA, Coil Type: Latching, Dual Coil, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Contact Form: 4PST-2NO/2NC (2 Form A, 2 Form B), Contact Rating (Current): 4 A, Switching Voltage: 250VAC, 48VDC - Max, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 15 ms, Part Status: Active, Approval Agency: CSA, UR, Load - Max Switching: 1000VA, 192W.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
S2EB-L2-12V S2EB-L2-12V Виробник : PANASONIC 323 Description: PANASONIC - S2EB-L2-12V - Leistungsrelais, DPST, 12 VDC, 4 A, S Series, Durchsteckmontage, Bistabile Doppelspule
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Bistabile Doppelspule
Kontaktmaterial: Silberlegierung
Kontaktstrom: 4A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 720ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30VDC
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: S Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: DPST
Kontaktspannung V AC: 250VAC
SVHC: To Be Advised
на замовлення 120 шт:
Кількість Ціна
S2EB-L2-12V S2EB-L2-12V Виробник : Panasonic 323_fileversion.pdf Power Relay 12VDC 3DC/4AAC DPST-NO/DPST-NC(28mm 12mm 10.4mm) THT
на замовлення 94 шт:
Мінімальне замовлення: 11
на замовлення 94 шт:
S2EB-L2-12V S2EB-L2-12V Виробник : Panasonic Industrial Devices 323 General Purpose Relays 4A 12VDC 2P-NO 2P-NC 2 COIL LATCH PCB
на замовлення 169 шт: