SCW08B-12
SCW08B-12 MEAN WELL
SCW08-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 8W 18-36VIN 12VOUT
на замовлення 2 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 12V 8W, Packaging: Tube, Features: OCP, SCP, Package / Case: 24-DIP Module, 8 Leads, Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.48" H (31.8mm x 20.3mm x 12.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 71°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 82%, Current - Output (Max): 670mA, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 12V, Part Status: Active, Power (Watts): 8 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1 kV.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SCW08B-12 SCW08B-12 Виробник : Mean-Well USA, Inc. scw08-spec.pdf Module DC-DC 1-OUT 12V 0.67A 8W 8-Pin Tube
на замовлення 48 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 7
SCW08B-12 Виробник : MEAN WELL SCW08-spec.pdf DC-DC Converte; Isolated; Regulated; Single Output; 8W; 670mA; 12V; 1kV; 18V~36V; -40°C~71°C; EFF 82%; SCW08B-12 MEANWELL ZT PSCW08B-12
кількість в упаковці: 2 шт
на замовлення 1 шт:
товару немає в наявності
SCW08B-12 Виробник : MEAN WELL SCW08-spec.pdf DC/DC, 8W, Вхід: 18-36VDC, Вихід: +12V/0.67А, ізоляція 1000VDC, корпус DIP24 31.8х20.3х12.2 мм, -40...+71 С Група товару: DC-DC-перетворювачі на друковану плату в корпусі DIP потужністю до 15 Вт Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
SCW08B-12 Виробник : MEAN WELL SCW08-spec.pdf DC/DC, 8W, Вхід: 18-36VDC, Вихід: +12V/0.67А, ізоляція 1000VDC, корпус DIP24 31.8х20.3х12.2 мм, -40...+71 С Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
SCW08B-12 SCW08B-12 Виробник : MEAN WELL USA Inc. SCW08-spec.pdf Description: DC DC CONVERTER 12V 8W
Package / Case: 24-DIP Module, 8 Leads
Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.48" H (31.8mm x 20.3mm x 12.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 71°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 82%
Current - Output (Max): 670mA
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Power (Watts): 8 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1 kV
Description: Converter: DC/DC; 8W; Uin: 18÷36VDC; Uout: 12VDC; Iout: 670mA; THT
Operating temperature: -40...71°C
Type of converter: DC/DC
Mounting: THT
Body dimensions: 31.8x20.8x12.2mm
Output current: 0.67A
Number of outputs: 1
Dimensions: 1.2"x0.8"
Power: 8W
Output voltage: 12V DC
Input voltage: 18...36V DC
Efficiency: 82%
Insulation voltage: 1kV DC
Switching frequency: 50kHz