SCW08B-15
SCW08B-15 MEAN WELL USA Inc.
SCW08-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: DC DC CONVERTER 15V 8W
Features: OCP, SCP
Packaging: Bulk
Package / Case: 24-DIP Module, 8 Leads
Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.48" H (31.8mm x 20.3mm x 12.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 71°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 81%
Current - Output (Max): 533mA
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 15V
Power (Watts): 8 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1 kV
на замовлення 224 шт:
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 15V 8W, Features: OCP, SCP, Packaging: Bulk, Package / Case: 24-DIP Module, 8 Leads, Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.48" H (31.8mm x 20.3mm x 12.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 71°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 81%, Current - Output (Max): 533mA, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 15V, Power (Watts): 8 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1 kV.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: Converter: DC/DC; 8W; Uin: 18÷36VDC; Uout: 15VDC; Iout: 533mA; THT
Operating temperature: -40...71°C
Type of converter: DC/DC
Mounting: THT
Body dimensions: 31.8x20.8x12.2mm
Output current: 533mA
Number of outputs: 1
Dimensions: 1.2"x0.8"
Power: 8W
Output voltage: 15V DC
Input voltage: 18...36V DC
Efficiency: 81%
Insulation voltage: 1kV DC
Switching frequency: 50kHz
Manufacturer series: SCW08
Protection: anti-overload OPP; short circuit protection SCP
на замовлення 55 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
SCW08B-15 SCW08B-15 Виробник : Mean-Well USA, Inc. scw08-spec.pdf Module DC-DC 1-OUT 15V 0.533A 8W 8-Pin Tube
на замовлення 57 шт:
Мінімальне замовлення: 8
на замовлення 55 шт:
Мінімальне замовлення: 6
товару немає в наявності
SCW08B-15 SCW08B-15 Виробник : MEAN WELL SCW08-spec.pdf DC/DC, 8W, Вхід: 18-36VDC, Вихід: 15V/0.533А, ізоляція 1000VDC, корпус DIP24 31.8х20.3х12.2 мм, -25...+71 С Група товару: DC-DC-перетворювачі на друковану плату в корпусі DIP потужністю до 15 Вт Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
SCW08B-15 SCW08B-15 Виробник : MEAN WELL SCW08-spec.pdf DC/DC, 8W, Вхід: 18-36VDC, Вихід: 15V/0.533А, ізоляція 1000VDC, корпус DIP24 31.8х20.3х12.2 мм, -25...+71 С Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
SCW08B-15 SCW08B-15 Виробник : MEAN WELL USA Inc. SCW08-spec.pdf Description: DC DC CONVERTER 15V 8W
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 81%
Current - Output (Max): 533mA
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 15V
Power (Watts): 8 W
Voltage - Isolation: 1 kV
SCW08B-15 SCW08B-15 Виробник : MEAN WELL SCW08-spec.pdf Isolated DC/DC Converters - Through Hole 8W 18-36VIN 15VOUT