SD-1000H-24
SD-1000-spec.pdf
Код товару: 154115
Додати до обраних Обраний товар
Виробник:
Різні комплектуючі > Різні комплектуючі 3
Ціна
SD-1000H-24 SD-1000H-24 Виробник : MEAN WELL USA Inc. SD-1000-spec.pdf Description: DC/DC CONVERTER 24V 960W
Packaging: Box
Power (Watts): 960W
Size / Dimension: 11.61" L x 5.00" W x 1.61" H (295.0mm x 127.0mm x 41.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Type: Enclosed
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 144V
Approval Agency: CB, CE
Efficiency: 89%
Current - Output (Max): 40A
Voltage - Input (Min): 72V
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 2 kV
на замовлення 44 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
SD-1000H-24 SD-1000H-24 Виробник : MEAN WELL SD-1000-spec.pdf Isolated DC/DC Converters - Chassis Mount 960W 24V 40A 72-144Vin
на замовлення 21 шт:
Кількість Ціна
Description: Converter: DC/DC; 960W; Uin: 72÷144VDC; Uout: 24VDC; Iout: 40A; SD
Type of converter: DC/DC
Input voltage: 72...144V DC
Output voltage: 24V DC
Output current: 40A
Mounting: for building in
Manufacturer series: SD
Body dimensions: 295x127x41mm
Efficiency: 89%
Operating temperature: -20...60°C
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Number of outputs: 1
Insulation voltage: 2kV
Caution!: rated parameters obtained at full load
Related items: MHS014
Kind of case: 952B
Power: 960W
на замовлення 44 шт:
SD-1000H-24 SD-1000H-24 Виробник : MEAN WELL SD-1000-spec.pdf Description: MEAN WELL - SD-1000H-24 - Isolierter DC/DC-Wandler, Chassismontage, ITE, 2:1, 960 W, 1 Ausgang, 24 V, 40 A
tariffCode: 85044095
DC-Eingangsspannung, min.: 72V
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Höhe: 41mm
Nominelle DC-Eingangsspannung: 96V
Tiefe: 295mm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
Breite: 127mm
usEccn: EAR99
DC/DC-Wandlerausgang: Fest
Isolationsspannung: 2kV
DC-Eingangsspannung, max.: 144V
DC/DC-Wandlermontage: Panel
euEccn: NLR
DC/DC-Wandler: Gehäust
Ausgangsregelung: -
Produktpalette: SD-1000 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24V
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 40A
Eingangsverhältnis: 2:1
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Ausgangsleistung, max.: 960W
SVHC: No SVHC (10-Jun-2022)
на замовлення 2 шт:
SD-1000H-24 SD-1000H-24 Виробник : Mean-Well USA, Inc. sd-1000-spec.pdf Module DC-DC 96VIN 1-OUT 24V 40A 960W 13-Pin
на замовлення 28 шт:
товару немає в наявності
SD-1000H-24 SD-1000H-24 Виробник : MEAN WELL SD-1000-spec.pdf DC/DC, 960W, Вхід: 72-144VDC, Вихід: 24V/40А, ізоляція 2000VAC, розміри 295х127х41мм, -20...+60 C Група товару: DC-DC-перетворювачі в захисному корпусі для монтажу на шасі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
SD-1000H-24 SD-1000H-24 Виробник : MEAN WELL SD-1000-spec.pdf DC/DC, 960W, Вхід: 72-144VDC, Вихід: 24V/40А, ізоляція 2000VAC, розміри 295х127х41мм, -20...+60 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт