SD-1000H-48
SD-1000H-48 MEAN WELL
Short_Form_dd.pdf sd-1000-spec.pdf Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 1008W; Uin: 72÷144VDC; Uout: 48VDC; Iout: 21A; SD
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Type of converter: DC/DC
Mounting: for building in
Related items: MHS014
Caution!: rated parameters obtained at full load
Manufacturer series: SD
Operating temperature: -20...60°C
Output current: 21A
Body dimensions: 295x127x41mm
Number of outputs: 1
Output voltage: 48V DC
Input voltage: 72...144V DC
Efficiency: 92%
Power: 1008W
Insulation voltage: 2kV
Kind of case: 952B
на замовлення 15 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: DC/DC Converters, Description: Converter: DC/DC; 1008W; Uin: 72÷144VDC; Uout: 48VDC; Iout: 21A; SD, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Type of converter: DC/DC, Mounting: for building in, Related items: MHS014, Caution!: rated parameters obtained at full load, Manufacturer series: SD, Operating temperature: -20...60°C, Output current: 21A, Body dimensions: 295x127x41mm, Number of outputs: 1, Output voltage: 48V DC, Input voltage: 72...144V DC, Efficiency: 92%, Power: 1008W, Insulation voltage: 2kV, Kind of case: 952B.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SD-1000H-48 SD-1000H-48 Виробник : MEAN WELL SD-1000-spec.pdf DC/DC Converters - Chassis Mount 1008W 48V 21A 72-144Vin
на замовлення 1 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
SD-1000H-48 SD-1000H-48 Виробник : MEAN WELL USA Inc. SD-1000-spec.pdf Description: DC/DC CONVERTER 48V 1008W
Packaging: Box
Power (Watts): 1008W
Size / Dimension: 11.61" L x 5.00" W x 1.61" H (295.0mm x 127.0mm x 41.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Type: Enclosed
Operating Temperature: -20°C ~ 60°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 144V
Approval Agency: CB, CE
Efficiency: 92%
Current - Output (Max): 21A
Voltage - Input (Min): 72V
Voltage - Output 1: 48V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 2 kV
на замовлення 11 шт:
SD-1000H-48 SD-1000H-48 Виробник : Mean-Well USA, Inc. sd-1000-spec.pdf Module DC-DC 96VIN 1-OUT 48V 21A 1008W 13-Pin
на замовлення 7 шт:
товару немає в наявності
SD-1000H-48 SD-1000H-48 Виробник : MEAN WELL SD-1000-spec.pdf DC/DC, 1008W, Вхід: 72-144VDC, Вихід: 48V/21А, ізоляція 2000VAC, розміри 295х127х41мм, -20...+60 C Група товару: DC-DC-перетворювачі в захисному корпусі для монтажу на шасі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
SD-1000H-48 SD-1000H-48 Виробник : MEAN WELL SD-1000-spec.pdf DC/DC, 1008W, Вхід: 72-144VDC, Вихід: 48V/21А, ізоляція 2000VAC, розміри 295х127х41мм, -20...+60 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт