Продукція > KYOCERA AVX > SD0603S040S0R2
SD0603S040S0R2
SD0603S040S0R2 KYOCERA AVX
schottky.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 200MA 0603
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2-SMD, No Lead
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 200mA
Supplier Device Package: 0603
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 450 mV @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 40 V
на замовлення 6000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: KYOCERA AVX - SD0603S040S0R2 - Schottky-Gleichrichterdiode, 40 V, 200 mA, Einfach, SOD-523, 2 Pin(s), 450 mV, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: SOD-523, Durchlassstoßstrom: 2A, rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Diodenkonfiguration: Einfach, Qualifikation: -, Durchlassspannung, max.: 450mV, usEccn: EAR99, Durchschnittlicher Durchlassstrom: 200mA, euEccn: NLR, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: SD060, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Periodische Spitzensperrspannung: 40V, Betriebstemperatur, max.: 125°C, SVHC: Lead (17-Jan-2023).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SD0603S040S0R2 SD0603S040S0R2 Виробник : KYOCERA AVX Components schottky.pdf Diode Schottky 40V 0.2A 2-Pin Case 0603(1608Metric)
Кількість Ціна
SD0603S040S0R2 SD0603S040S0R2 Виробник : KYOCERA AVX schottky.pdf Description: KYOCERA AVX - SD0603S040S0R2 - Schottky-Gleichrichterdiode, 40 V, 200 mA, Einfach, SOD-523, 2 Pin(s), 450 mV
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: SOD-523
Durchlassstoßstrom: 2A
rohsCompliant: YES
Diodenmontage: Oberflächenmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Diodenkonfiguration: Einfach
Qualifikation: -
Durchlassspannung, max.: 450mV
usEccn: EAR99
Durchschnittlicher Durchlassstrom: 200mA
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Produktpalette: SD060
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Periodische Spitzensperrspannung: 40V
Betriebstemperatur, max.: 125°C
SVHC: Lead (17-Jan-2023)
Мінімальне замовлення: 100
SD0603S040S0R2 SD0603S040S0R2 Виробник : Kyocera AVX schottky.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 40V 0.2A SIZE 0603
Мінімальне замовлення: 16
SD0603S040S0R2 SD0603S040S0R2 Виробник : KYOCERA AVX schottky.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 40V 200MA 0603
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 2-SMD, No Lead
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Supplier Device Package: 0603
Мінімальне замовлення: 15
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: SOD-523
Durchlassstoßstrom: 2A
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Diodenkonfiguration: Einfach
Qualifikation: -
Durchlassspannung, max.: 450mV
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Produktpalette: SD060
SVHC: Lead (17-Jan-2023)
Мінімальне замовлення: 34
товару немає в наявності