Продукція > KYOCERA AVX > SD2010S040S2R0
SD2010S040S2R0
SD2010S040S2R0 KYOCERA AVX
schottky.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 2A 2010
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2-SMD, No Lead
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 2A
Supplier Device Package: 2010/DO-214AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 500 mV @ 2 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 µA @ 40 V
на замовлення 3000 шт:
Написати відгук
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 2A 2010, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2-SMD, No Lead, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 2A, Supplier Device Package: 2010/DO-214AC, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 500 mV @ 2 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 µA @ 40 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SD2010S040S2R0 SD2010S040S2R0 Виробник : KYOCERA AVX schottky.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 40V 2A 2010
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 2-SMD, No Lead
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 10
SD2010S040S2R0 SD2010S040S2R0 Виробник : KYOCERA AVX schottky.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 40V 2A SIZE 2010
Мінімальне замовлення: 9
SD2010S040S2R0 Виробник : KYOCERA AVX 2239358.pdf Description: KYOCERA AVX - SD2010S040S2R0 - SCHOTTKEY 2010 40V 2A BARRIER RECTIFIER DIODE 55AC7591
tariffCode: 0
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
directShipCharge: 25
usEccn: EAR99
Мінімальне замовлення: 95
SD2010S040S2R0 SD2010S040S2R0 Виробник : KYOCERA AVX Components schottky.pdf Diode Schottky 40V 2A 2-Pin Case 2010