SDCHA1V8040-5R6-R
SDCHA1V8040-5R6-R Eaton - Electronics Division
eaton-sdcha1v80-automotive-semi-shielded-power-inductor-data-sheet-elx1097-en.pdf
Виробник: Eaton - Electronics Division
Description: IND SMD POWER 5.6UH 5.4A
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Semi-Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 22mOhm
Frequency - Self Resonant: 33MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 6.2A
Material - Core: Nickel Zinc Ferrite (NiZn)
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 5.6 µH
Current Rating (Amps): 5.4 A
на замовлення 1000 шт:
Написати відгук
Description: IND SMD POWER 5.6UH 5.4A, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Semi-Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 22mOhm, Frequency - Self Resonant: 33MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 6.2A, Material - Core: Nickel Zinc Ferrite (NiZn), Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm), Part Status: Active, Inductance: 5.6 µH, Current Rating (Amps): 5.4 A.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SDCHA1V8040-5R6-R SDCHA1V8040-5R6-R Виробник : Eaton - Electronics Division eaton-sdcha1v80-automotive-semi-shielded-power-inductor-data-sheet-elx1097-en.pdf Description: IND SMD POWER 5.6UH 5.4A
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Semi-Shielded
DC Resistance (DCR): 22mOhm
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Inductance: 5.6 µH
Current Rating (Amps): 5.4 A