Продукція > SAMTEC > SDL-108-G-10
SDL-108-G-10
SDL-108-G-10 Samtec
sdl.pdf
Виробник: Samtec
IC & Component Sockets .100" Low Profile Double Row Screw Machine Socket Strip
на замовлення 41 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT 16POS 0.1 GOLD PCB, Packaging: Tube, Connector Type: Receptacle, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 16, Style: Board to Board, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Contact Type: Female Socket, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm), Contact Finish - Post: Gold, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Contact Length - Post: 0.108" (2.75mm), Insulation Height: 0.122" (3.10mm), Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm), Number of Rows: 2.
Інші пропозиції SDL-108-G-10
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SDL-108-G-10 SDL-108-G-10 Виробник : Samtec Inc. sdl.pdf Description: CONN RCPT 16POS 0.1 GOLD PCB
Packaging: Tube
Connector Type: Receptacle
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 16
Style: Board to Board
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Type: Female Socket
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish - Post: Gold
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Contact Length - Post: 0.108" (2.75mm)
Insulation Height: 0.122" (3.10mm)
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)